2015 Audi A4 İncelemesi

2015 Audi A4

2015 Audi A4

Volkswagen grup bünyesinde bulunan Audi son yıllarda büyük bir prestij haline geldi. Müşterilerine konfor ve güvenlik dışında lüks sürüş deneyimi sunan Audi , özellikle A4 serisi ile son yıllarda büyük bir ilgi topladı.

Audi A4 Türkiye’de 5 motor seçeneği ile karşımıza çıkacak. Benzinli 1.8 177 2.0 225 beygir ve dizel motolar ise  150 , 177 ve 177 beygir dörtçeker seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Audi, A4 serisinde birde sport model düşünmüş.Bunun içinde piyasaya S4 modelini çıkarttı. 3.0 333 beygirlik dizel motoru ve dörtçeker olmasıyla sport araba severlerin isteklerini çok iyi bir şekilde karşılayacak gibi görünüyor. Gelelim A4’ün dış görünüşüne. Audi yeni A4 te daha keskin çizgiler kullanarak aracın daha yırtıcı bir görünüme bürünmesini sağlamış. Bir önceki nesil A4 te karşımıza çıkan LED farlar yeni nesil A4’te daha şık bir şekilde kullanıcılara sunulmuş. Euro NCAP’ten 5 yıldız alan A4 güvenlikten de ödün vermiyor. A4 te yeni bir donanım özelliği gözümüze çarpıyor. Enerji geri kazanım sistemi sistem şu şekilde çalışıyor:  Aracın şarj dinamosunun voltajını artırmak için araç boşta giderken  tekerleklerdeki dönüş enerjisi şarj dinamosuna aktarılıyor. Audi bu teknoloji ile %3 e kadar yakıt tasarruf ettiklerini söylüyor. Ve artık günümüz araçlarının olmazsa olmazı start-stop sistemi de A4 te standart olarak sunuluyor.

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git