2015 Audi Q7 İncelemesi

 

 

Yeni Audi

Yeni Audi

Son yıllarda popülerliğini sürekli olarak arttıran Audi, kaliteli ve gerçekten konforlu araçları ile müşterilerini mutlu etmeyi başarıyor. Hemen her modelinin yoğun ilgi görüyor olması markanın ne derece başarılı işlerin altına imza attığını ispatlar nitelikte. Son dönemde ise SUV segmentindeki modeli olan Q7’lerin çok sayıda kişi tarafından beğenildiğini belirtmeliyiz. Piyasaya ilk çıktığı günden bu yana kendi kategorisinde önde gelen isimlerden birisi olan Q7, 2015 senesi için yenilendi ve ilk görüntüleri Audi tarafından basına yansıtıldı. Şu an için yeni Q7 ile ilgili olarak en çok dikkat çeken detay, bir önceki modele nazaran 325 kg gibi bir ölçüde hafifletilmiş olmasıdır diyebiliriz. Böylece SUV araçlar içerisinde 1995 kg ile en hafif araç olma özelliğine kavuşulmuş durumda.

Dış görünüşünde çok fazla bir değişikliğe gidildiğini söylemek mümkün görünmüyor. Ufak tefek oynamalar yapılmış olsa da görünümündeki en bariz değişikliğin daha dar ve daha kısa bir aracın ortaya çıkartılmış olması diyebiliriz. Fakat iç hacim bakımından 2015 Q7’nin daha fazla hacme sahip olduğunu da belirtmeliyiz. 2015 Q7’lerdeki motor seçenekleri ise şu şekilde. 3.0 litrelik TFSI benzinli ve 3.0 litrelik TDI dizel seçenekleri ile iki farklı alternatife sahipsiniz. 2015’in ilk çeyreğinde siparişleri alınmaya başlanacak olan 2015 Q7’lerin yaz aylarında ise sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor. Aracın Almanya’daki satış fiyatı ise 61 bin Euro olacak.

Bir önceki yazımız olan 2014 Model Hyundai Elantra Taşıt İncelemesi başlıklı makalemizde Elantra Nasıl Bir Arabadır ve Hyundai Elantra İncelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git