2015 Audi Rs7 İncelemesi

2015 Audi Rs7 Fiyatları

2015 Audi Rs7 Fiyatları

Volkswagen Group’ta ki en lüks araç tartışmasız Audi. Yıllardır değiştirmediği çizgisi ile müşterilerine kusursuz bir araç yelpazesi sunuyor. Dünyanın en prestijli arabalarından olan Audi her sene daha lüks ve gelişmiş araçlar üreterek rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Audi firmasının en pahalı araçlarından olan Rs7’ye bir bakalım. Rs7 Audi A7 serisinin spor modeli olarak sunuluyor. Araç 2015 de çok fazla değişmemiş, 2014 kasasına ek olarak farlar ve bazı araç üzerindeki çizgiler değişmiş. Makyajlı kasa Rs7 , A7 serisinin bütün özelliklerini üzerinde bulunduruyor.

Makyajlı Audi Rs7 Renk Seçenekleri

Makyajlı Audi Rs7 Renk Seçenekleri

Üstün Alman teknolojisi ile donatılmış olan Rs7 tam bir Alman tankı. 5 metre uzunluğa sahip olan bu tankın genişliği ise tam 2 metre. Araç oldukça hantal görünebilir ama öyle değil. Audi mühendisleri Rs7’yi sürücüsüne bir yarış arabası kullanıyormuş hissini vermek için baya bir uğraşmış gibi görünüyor. Aracın en dikkat çekici özelliği motoru. Rs7 de 8 ileri sürekli dört çeker 560 beygir 4.0 litrelik bir benzinli motor bulunuyor. Araç tam bir yarış arabası diyebiliriz. 100 km’ye tam 3,9 saniyede çıkıyor ve bu süre sedan bir araç için oldukça kısa. Rs7’nin maksimum hızı saatte 250 km fakat araç saatte 300 km’nin üzerine çıkabilecek bir motor barındırıyor. Bu maksimum sınırın nedeni ise Audi, Volkswagen, Mercedes ve BMW’nin aralarında imzaladıkları centilmenlik sözleşmesinden kaynaklanıyor. Araçların 250 km hızı geçmesi teknolojik bir yazılım ile sınırlandırılmış. 4.0 litrelik bir araç çok yakar diye düşünüyor olabilirsiniz Audi teknik verilerine göre aracın karma yakıt tüketimi 9,8 Lt/100km. Oldukça iyi bir tüketim değeri bu yalnız burada bir ayrıntı var. Eğer bu aracı alacak kadar paranız varsa zaten yakıtı düşünmezsiniz.

2015 Audi Rs7 İç Görünüm

2015 Audi Rs7 İç Görünüm

Rs7 de artık günümüz araçlarında görmeye alışkın olduğumuz Start&Stop sistemi bulunuyor. Bu sistemin ilk amacı yakıt tüketimini düşürmek. Buna ek olarak Rs7 de REM yani Enerji Geri Kazanım Sistemi’de dikkatlerden kaçmıyor. Araçta fren yaptığınız zaman oluşan sürtünme, aküyü şarj etmek için kullanıyor bu şekilde daha çok verimlilik sağlanıyor. A7 ve Rs7 de hem manuel olarak hemde 130 km’yi geçince otomatik olarak açılan aracın daha iyi yere basmasını sağlayan spoyler bulunuyor ve araca spor bir görünüm katıyor. Gelelim bu kusursuz Alman aracının fiyatına. Audi Rs7 tek paket olarak satışa sunuluyor, fiyatı ise 730 bin TL.

Yeni Kasa Audi Rs7

Yeni Kasa Audi Rs7

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git