2015 Honda Cr-v 1.6 Dizel Haziran Ayında Türkiye’ye Geliyor

SUV Segmenti

SUV Segmenti

Son yıllarda SUV segmenti araçlara olan ilgi gerçekten artmış durumda. Bu tarz araçlar önceki senelerde çok fazla tercih edilmezdi. En azından aracını arazi koşullarında kullanacak kişilerin daha çok talep ettiği bir seri olduğunu söyleyebiliriz. Fakat SUV serisi araçlar kısa sürede o kadar gelişti ki, normal kullanım için dahi tercih edilen bir segment haline geldi. Şu an için SUV segmenti içerisinde yer alan en dikkat çekici araçlardan birisi olarak da Honda tarafından üretilen CR-V modelinden söz edilebilir. Honda’nın ülkemizde ilk kez geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü CR-V gayet iyi bir tekli almış ve satış rakamları bakımında Honda’yı tatmin etmeyi başarmıştı. Hal böyle olunca kollarını sıvayan Honda mühendisleri 2015 model CR-V için çalışmalarına başlamıştı. Yapılan açıklamalar ışığında, Honda CR-V’nin haziran ayında satışa çıkacağını söyleyebiliriz.

Aracın en çok dikkat çeken özelliği olarak hem dizel motora sahip olması, hem de otomatik şanzıman kullanılması gösterilebilir. Bu özelliği ile birçok kişinin beğenisini toplayacağını düşündüğümüz CR-V şanzıman konusunda şöyle bir farklılık yer alıyor. Otomatik vites olarak piyasaya çıkan araç, 6 ileri manuel şanzıman ile 9 kademeli otomatik şanzımanın bir araya getirildiği ve Honda’ya özgü bir donanımla satışa çıkacak. Kısacası, Honda CR-V haziran ayında satışa çıktıktan sonra büyük bir ilgi görmeye aday olacak.

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git