2015 Model Kia Sorento İncelemesi

2015 Kia Sorento Renk Seçenekleri

2015 Kia Sorento Renk Seçenekleri

 

 Kia günümüzde böylesine popüler ve prestijli bir marka olmayı başarmışsa eğer bu başarının altında Sorento’nun büyük payı olduğunu söylemek gerekiyor. Çok uzun süredir Kia’nin en fazla tercih edilen modeli olan Sorento, 2015 senesinde yenilenerek karşımıza çıkıyor. 2004 yılında başlayan ve 2009 yılına kadar devam eden SUV segmentinin en fazla satılan aracı olma başarısı, önümüzdeki yıllarda tekrarlanacakmış gibi görünüyor.

2015 Model Kia Sorento İç Tasarım

2015 Model Kia Sorento İç Tasarım

Yenilenen Kia Sorento ilk olarak dış hatlarıyla dikkat çekiyor. Araca önden baktığınızdan son derece atletik ve yırtıcı bir bakış ile karşılaşıyorsunuz. Aracın arkasına doğru gidildikçe yumuşak hatlarla kendini belli eden kıvrımlar ise aracın daha spor bir görünüm kazanmasını beraberinde getirmiş. Görsellik noktasında gerçekten çok başarılı bir iş çıkartan Kia, bunun karşılığını da IF Tasarım ödüllerinde aldı.

Gelelim aracın iç kısmına. Dışarıdaki ahenk ve şıklık aracın içinde de kendini gösteriyor. Aracın ön paneli oldukça sade ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmış. Araç göstergeleri de çok muntazam şekilde yerleştirilmiş ve sürücünün kolaylığı ön planda tutulmuş. Araçta bulunan üç sıra koltuk, 7 kişilik bir yolcu kapasitesinin oluşmasını sağlamış. Arka sıralardaki koltukların isteğe göre hareket ettirilebiliyor olması araç içindeki rahatlık bakımından önemli bir avantaj. Bunların yanı sıra ön koltuklarda, koltuğu ısıtan sistemin yanına bir de soğutma sistemi eklenmiş durumda. Yani sıcak havalarda koltuğunuzu soğutarak keyifli bir yolculuk sizleri bekliyor olacak.

7 Kişilik 2015 Kia Sorento

7 Kişilik 2015 Kia Sorento

Aracın kaputunu kaldırdığınızda karşınıza 2.0 litrelik dizel bir motor çıkıyor. 185 beygir güç üreten motor yakıt tüketimiyle de yüzünüzü güldürecektir diyebiliriz. Otomatik 6 ileri vites ile bizlere sunulan Kia Sorento hemen her koşulda maksimum performans sağlıyor. Üç farklı sürüş seçeneğine sahip olan araç, Normal Sürüş Modu sayesinde şehir içi kullanımlarda işinizi kolaylaştırıyor. Comfort Sürüş Modu uzun yollarda rahat ve konforlu bir sürüş deneyimini sizlere sunuyor. Son olarak Sport Modu ise biraz daha performans elde etmek isteyenler için ideal seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bunların yanı sıra daha pek çok teknolojik detay barındıran Kia Sorento, önümüzdeki senelerin en fazla tercih edilen SUV aracı olmaya aday görünüyor diyebiliriz.

SUV Segmenti 2015 Kia Sorento

SUV Segmenti 2015 Kia Sorento

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git