2015 Model Renault Fluence İncelemesi ve Fiyatı

2015 Model Renault Fluence Teknik Özellikleri

2015 Model Renault Fluence Teknik Özellikleri

Fransız araba üreticisi Renault’un ilk defa 2009 yılında Megan Sedan’ın devamı niteliğinde ürettiği Fluence 6 senede büyük bir ilerleme kaydetti. Bursa , Arjanti ve Hindistanda üretimi devam eden Fluence Türkiye’de en çok satan arabalar listesinde yer alıyor. Fluence ilk üretiminden beri 2 defa makyajlandı ve hiç kasa değişikliğine gitmedi. 2013 ve 2015 yıllarında makyajlanan kasa bir önceki kasadan çok az bir farklılık gösteriyor. 2015 yılında makyajlanan kasanın dış görüşü klasik bir Fluence’ı andırıyor ama bazı farklar mevcut, özellikle de far yapısında. Far şekillerinde daha keskin ve belirgin çizgiler kullanan Renault bir önceki kasaya göre daha çok LED teknolojisi kullanmış.

2015 Model Renault Fluence Motor Seçenekleri

2015 Model Renault Fluence Motor Seçenekleri

Makyajlanan Fluence’ın iç tarafında ise daha çok teknolojik özellik kullanılmış, arabada resmen yok yok. Çift bölgeli otomatik klima , yağmur ve far sensörü, yokuş kalkış sistemi , multimedya sistemi , derinlik ayarlı direksiyon gibi birçok özellik mevcut. Bunlardan en çok dikkatimizi çeken ise ”Eller serbest Renault Kart Teknolojisi”. Bu özellikte aracınızın kilidini açmak ve çalıştırmak için anahtarı cebinizden çıkartmanıza gerek kalmıyor. Aslında anahtar demek doğru olmaz bir kart sadece, yanınızda taşımanız da yeterli oluyor. Araca yaklaşınca kapıları otomatik açan ve uzaklaşınca kilitleyen bir kart. Sadece bununla da kalmıyor araca bindiğiniz zaman Start&Stop Engine düğmesine bastığınızda aracın çalışmasına da yarıyor. Ayrıca kartın üstündeki bir tuş ise karanlıkta yolunuzu bulmanız için aracın farlarını yakıyor. Kartın üstünde 4 adet tuş bulunuyor. Bunlar kapıları açıp kapatmaya , bagajı açmaya ve farları açmaya yarıyor. Kart oldukça ince ve küçük bu yüzden kaybetmemeye dikkat etmek gerekiyor.

2015 Renault Fluence İn Görünüm

2015 Renault Fluence İn Görünüm

Araçta acil fren destek sistemi bulunuyor. Bu sistem araç ani fren yaptığı zaman ABS sistemini tamamlamak amacı ile yapılmış ve aracın yoldan çıkmasını engelliyor. Fluence’de tam 9 adet motor seçeneği bulunuyor. Bunlardan 3 tanesi benzinli diğerleri ise dizel. 90 ila 120 beygir arasında değişen bu motor seçenekleri oldukça güçlü. Güvenlik konusunda ise kendini ciddi manada geliştiren firma hava yastıkları için fix4sure teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji ile hava yastıklarının altından kayma riskini sıfıra indirmeyi hedeflemişler. Aracı almak isterseniz de Renault birçok kolaylık sağlıyor. Bunların başında da finansman yardım geliyor. Aynı zamanda aracın aylık taksitlerini kendiniz de belirleyebiliyorsunuz hem de çok düşük faiz oranları ile. Aracın Türkiye başlangıç fiyatı ise 59.900 TL.

2015 Renault Fluence Renk Seçenekleri

2015 Renault Fluence Renk Seçenekleri

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git