2015 Peugeot RCZ R İncelemesi

2015 Peugeot RCZ R  Fiyatları

2015 Peugeot RCZ R Fiyatları

Fransız araba markaları içinde büyük öneme sahip olan Peugeot aynı zamanda dünyada en çok satılan markalardan biri. 2014 yılında ki önemli büyümeyi ve gelişmeyi 2015 yılında da devam ettirmek isteyen Peugeot ürün yelpazesini daha da arttırmayı planlıyor. Spor araç olarak çok ön planda olmayan marka 2015 senesinde RCZ R ile oldukça iddialı görünüyor. Şimdi ise gelelim RCZ R’nin özelliklerine.

2015 Peugeot RCZ R  İç Görünüm

2015 Peugeot RCZ R İç Görünüm

RCZ ön taraftan bakıldığı zaman klasik bir Peugeot görüntüsüne sahip, aracın arka tarafına geçtiğimiz de ise spor bir araç olduğunu anlıyoruz. Arka tarafta en çok dikkat çeken şey bombeli cam gibi görünüyor. Arabaya tam bir spor havası ve airodinamik katmak için tasarlanmış olan bu cam etkileyici sonuçlar doğurmuş. Bir önceki kasaya göre daha yuvarlak hatlara sahip olan RCZ R modeli oldukça da şık bir görüntüye sahip. Araçta yer alan aktif spoiler hıza göre açılıp kapanarak daha rahat bir sürüş imkanı da sağlıyor. Geçelim aracın kokpitine.

2015 Model Yeni Peugeot RCZ R

2015 Model Yeni Peugeot RCZ R

Kokpitte tam bir yarış arabası kokpiti havası var. İç tarafta bulunan race koltukları ve kırmızı dikişler araca ayrı bir hava katmış. Aracımızın kaputunu açtığımızda ise bizleri 1.6L 270 beygirlik bir motor kaşılıyor. İlk bakışta küçük olarak görünebilir bu motora hacmi, fakat yeterince hafif olan bu araç için oldukça ideal olduğunu söylemek gerekiyor. RCZ de dört adet motor seçeneği bulunuyor ve maalesef hepsi de benzinli. Araç son teknoloji donanımsal bütün özellikleri alıcısına sunuyor. Aracın Türkiye başlangıç satış fiyatı ise 134 bin TL.

2015 Peugeot RCZ R  Renk Seçenekleri

2015 Peugeot RCZ R Renk Seçenekleri

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git