Renault Captur İncelemesi

Renault Captur Yeni Model

Renault Captur Yeni Model

Fransız arabaları içinde çok büyük bir yere sahip olan Renault her yıl daha konforlu ve teknolojik araçlar üretmeye devam ediyor. Captur ilk olarak 2013 Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Renault bu aracı mini-crossover olarak tasarlamış, zaten yerden yüksekliği ve jeep görünüşü bunu kanıtlamaya yetiyor. Araç dışarıdan bakıldığı zaman oldukça estetik ve bir jeep havası taşıyor. Bu dış görünüş aracın üzerindeki keskin çizgiler ile desteklenmiş. Aracın iç tarafına baktığımız zaman spor bir aracın kokpitindeymişiz hissi veriyor. İç tarafta en çok dikkatimizi çeken şey, aracın koltuk kılıflarının çıkartılıp yıkanabilir olması.

Renault Captur Renk Seçenekleri

Renault Captur Renk Seçenekleri

Oldukça kullanışlı bir özellik diyebiliriz. Bu sayede ekstra araca koltuk kılıfı almanıza gerek kalmıyor. Aracın içerisinde farklı yerlerde birçok saklama gözü bulunuyor. Araçta eller serbest anahtar bulunuyor. Aslında buna anahtar dememiz doğru olmaz. Daha çok bir elektronik karta benzeyen bu cihaz ile kartı cebinizden çıkartmadan aracın kapılarını açabilir ve çalıştırabilirsiniz. Start&Stop ve enerji geri kazanım sistemleri ile aracın yakıt tüketimi minimuma çekilmiş. Araçta dikkat çeken iki tür motor var. 1.5 DCI 90 beygirlik dizel motor ve 1.2 EDC 120 beygirlik benzinli motor. EDC sistemi Renault’un kendi arabaları için ürettiği triptronik bir vites seçeneği. Sadece adı EDC olarak değiştirilmiş. Her iki motorda da 6 ileri vites seçeneği sunuyor. Captur’de çok fazla teknolojik özellik var. Bunlardan bir diğeri ise konsolun ortasına yerleştirilmiş multimedya sistemi.

2015 Renault Captur İç Görünüm

2015 Renault Captur İç Görünüm

R-Link olarak adlandırılan bu sistemde navigasyon, radyo ,mp3 çalar, geri görüş kamerası ve arka park sensörlerinin bilgilerini görmek mümkün. Oldukça geniş kapsamlı olarak tasarlanan R-Link ile eller serbest şekilde telefonunuz bluetooth ile araca bağlı ise arama yapabiliyorsunuz. Araçtaki bir diğer farklı özellik ise hız sahiplenme sistemi. Normalde hız sahiplenme sistemi tuşu direksiyonda bulunur ama Renault bu tuşu direksiyona değil de vitesin hemen arkasına koymayı tercih etmiş. Direksiyonda ise hızı sabitledikten sonra hızı arttırıp azaltmaya yarayan tuşlar bulunuyor. Viraj içi aydınlatma sistemi birçok araçta olduğu gibi Captur’da da bulunuyor. Direksiyonu ne tarafa çevirirseniz o tarafın sis farı yanarak daha güvenli bir yolculuk elde edilmiş olunuyor. EURONCAP testlerinden 5 yıldız alan Captur güvenlik konusunda da iddialı olduğunu gösteriyor.

Mini-Crossover Renault Captur

Mini-Crossover Renault Captur

Bir önceki yazımız olan 2018 Volkswagen Modelleri Ekim Ayı Fiyat Listesi başlıklı makalemizde 2015 Volkswagen, 2016 Volkwagen ve 2016 Volkwagen Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git