2015 Scirocco İncelemesi

Der neue Volkswagen Scirocco R

Der neue Volkswagen Scirocco R

2015 yılında en büyük gelişmeyi şüphesiz Vw Group yaptı. Scirocco ilk 1972’de satışa sunulmuş olsa da 1992’de üretimi durduruldu. Fakat 2008’de tekrar hayata döndü ve gerçektende çok beğenildi. Son döneme damgasını vuran bu serinin yeni Scirocco’ya bir göz atalım. 2015 Scirocco’da da 2015 Volkswagen modellerinde kullanılan sert çizgiler kullanılmış ve arabaya daha şık bir görüntü verilmiş. Görüntüsü bir hayli pekiştirilmiş olan Scirocco da alışık olmadığımız motor seçenekleri ile karsılaşıyoruz. Yeni seri Scirocco için TDI yani dizel motor seçeneği yok belki 2. Altı aylık dönemde taleplere göre çıkabilir ama şu an bu durum söz konusu değil.

Scirocco Renk Seçenekleri

Scirocco Renk Seçenekleri

Gelelim bize sunulan benzinli motor seçeneklerine. 1.4 litrelik modellerde 122 ve 160 beygir , 2.0 litrelik modellerde ise 211 ve 255 beygir gücüne sahip olan araç aynı zamanda Volkswagen’in her modelinde olduğu gibi DSG şanzıman Scirocco’da da mevcut. Güvenlikten hiçbir zaman ödün vermeyen Volkswagen, Scirocco’da da EURONCAP’tan 5 yıldız alıyor ve güvenlik önlemleri bütün paketlerde standart olarak sağlamayı başarıyor. Güvenliğin yanı sıra performans noktasında da  Scirocco oldukça hızlı görünüyor. Maksimum hızı saatte 238 km olan araç, 0’dan 100 km’ye ise tam 6.9 saniyede çıkıyor.

Volkswagen Scirocco

Volkswagen Scirocco

Scirocco’nun kokpitine oturduğunuz zaman kaliteli ve lüks bir aracın koltuğunda olduğunuzu fark edebiliyorsunuz. Kumaş ve konsol üzerindeki malzeme kalitesi kendini belli ediyor. Scirocco’da konsolun ortasında üst tarafta bulunan ilave göstergeler dikkatimizi çekiyor. Bu göstergelerde yağ sıcaklığı ve turbo şarj basıncı gibi performans özellikleri görebiliyorsunuz. Volkswagen Scirocco 74 bin TL’den başlayan fiyatlarla karşımıza çıkıyor ve 153 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Scirocco İç Görünüm

Scirocco İç Görünüm

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git