2015 Skoda Superb İncelemesi

 

Skoda Superb Dış Görünüm

Skoda Superb Dış Görünüm

       

       Skoda 1895 yılında Çek Cumhuriyeti’nde kurulmuş fakat iki ortak ilk başta firmayı bisiklet üretmek için kursa da 1899 da motosiklet, 6 yıl sonra da otomobil üretmeye başladılar. 1991 de Volkswagen grubu tarafından satın alınan marka tam 24 yıldır da Volkswagen kalitesi ile araba üretmekte. Orijinal Superb 1934 ve 1942 yılları arasında ilk kez satışa sunuldu yani Volkswagen gruba satılmadan önce. Bu tarihten sonra yeniden Superb ile karşılaşmamız için çok uzun bir müddet beklememiz gerekti. Ta ki, 2001 yılında Superb serisi geri dönene kadar. 2008 de kasa değişikliğine giden Superb 2015 yılında ise makyajlı kasa ile karşımıza çıkıyor.

2015 Superb Tasarım

2015 Superb Tasarım

Skoda Superb’i Volkswagen Passat ile karşılaştırabiliriz. Superb Passat’tan daha lüks bir yapıya sahip daha fazla ince ayrıntı düşünülmüş. Makyajlı kasada daha keskin çizgiler yer alıyor. Araba daha sert ve kaslı bir yapıya bürünmüş. Superb de 1 tane benzinli 5 tane de dizel motor seçeneği bulunuyor. Bu motor seçenekleri arasında en çok dikkatimizi çeken 2.0 litrelik 170 beygir 4×4 dizel motor. 4×4 seçeneğini sedan araçlarda çok sık görmeyiz. Ama diğer sedanlardan bir farkım olsun diyorsanız bu motor seçeneğini alabilirsiniz. Üstelik bu motor seçeneği Superb’in en pahalı versiyonu. Tam 143 bin TL, neredeyse en ucuz versiyondan 2 kat fazla. Gelelim Superb’in donanımsal özelliklerine.

Skoda Superb İç Görünüm

Skoda Superb İç Görünüm

Superb ‘de dikkat çeken en büyük özelliklerden bir tanesi de 2. Nesil otomatik park asistanı. Aracınızı park etmek istediğiniz zaman park düğmesine basıyorsunuz, araç paralel park yapabileceği bir yer bulduğu zaman sizi uyarıyor. Ve size sadece pedallara dokunmak ve hızı ayarlamak kalıyor. Araç elektronik direksiyonu park etme sürecinde kendi hareket ettiriyor ve kusursuz bir park sağlıyor. Paralel park yapmayı bilmeyen tecrübesiz sürücüler için oldukça ideal. Bir diğer özellik ise yorgunluk tespit sistemi. Araç sizin direksiyon hareketlerinizi analiz ederek mola vermenizi gerektiren bir uyarı veriyor. Kısacası araç güvenlikten de ödün vermiyor. Superb de tam 9 adet hava yastığı bulunuyor. Aracın Türkiye’de ki başlangıç satış fiyatı 80 bin tl.

Skoda Spuerb Renk Seçenekleri

Skoda Spuerb Renk Seçenekleri

 

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git