2015 Volkswagen Golf İncelemesi

2015 Volkswagen Golf

2015 Volkswagen Golf

 

Alman arabaları içinde en büyük kar payına sahip marka hepimizin bildiği gibi Volkswagen Group. VW 1974 yılından beri ürettiği Golf serisine Yeni bir seriyi 2015 yılında eklemiş oldu. Golf 7 de yapılan değişikliklere bir göz atalım. 7. nesil Golf, görünüş olarak bir önceki Golf’e göre daha keskin hatlar ile karşımıza çıkıyor .

Golf Türkiye’ye 2 tanesi dizel olmak üzere 5 motor seçeneği ile geliyor . Motor seçenekleri içinden en çok dikkatimizi çeken 1.2 105 beygirlik DSG şanzıman oluyor .VW yetkilileri bu motoru aracı daha çok şehir içinde kullanan müşteriler için ürettiklerini söylüyorlar ve yakıt tüketimi de benzinli olmasına rağmen oldukça düşük. 4,9’luk bir yakıt tüketim ortalamasına sahip bu motor seçeneği dizel arabaları aratmıyor. Golf de üç donanım seçeneği sunuluyor en düşük olan midline serisinde bile birçok özellik bulunmakta. EURONCAP tan 5 yıldız alan golf güvenlikten de ödün vermiyor. Üst düzey araçlarda görmekte alışkın olduğumuz bir özellik golf highline serisinde de kullanılmış . Yorgunluk tespit sitemi ile araç sizin sürüşünüze göre mola vermeniz gerektiğini gösteren bir uyarı veriyor ve belli oranda kazaları önlüyor. Golf’u kendi kişisel zevklerine göre düzenlemeniz de mümkün . Golf Türkiye’de 55 bin TL’den satışa sunuluyor.

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git