2016 Ford Focus Red-Black Edition İnceleme

Ford’un daha önce Fiesta modeli için hayata geçirdiği ve o dönemde yoğun ilgi gören Red-Black Edition versiyonu tekrardan karşımıza çıkıyor. Bu sefer Fiesta için değil, Focus modeli için Red ve Black Edition uygulamasına giden Ford, bu sayede Focus’a olan ilgiyi zirveye çekmeyi planlıyor.

C Segmenti Ford Focus Red Edition

C Segmenti Ford Focus Red Edition

Ford’un Red ve Black Edition versiyonları Fiesta modeli için piyasaya sürmesiyle ciddi manada ilgi odağı haline gelmesi, Focus içinde aynı yola başvurulmasını beraberinde getirdi. Fiesta modelinde olduğu gibi renk skalasını kırmızı ve siyah bazlı tutarak daha çarpıcı bir görüntü elde etmeni amaçlayan Ford, böylelikle sportif görüntüyü ön plana çıkartmayı hedefliyor.

Ford Focus Red-Black Edition İç Tasarım

Ford Focus Red-Black Edition İç Tasarım

Red ve Black Edition versiyonlarda aracın ızgarasında yapılan değişiklikler görsel açıdan daha zarif bir sonuç vermiş diyebiliriz. Ayrıca aynalarda da oynamalar yapılarak aracın sportif görüntüsü vurgulanmış durumda. Edition modellerinin içine göz gezdirdiğimizde ise ilk olarak spor koltuklar dikkatleri çekiyor. Bunun yanı sıra çelik gaz ve fren pedalları, spor direksiyon ve spor vites topuzu da dikkat çekici öğeler diyebiliriz.

2016 Ford Focus Black Edition Özellikleri

2016 Ford Focus Black Edition Özellikleri

Red-Black Edition modellerinin kaputunu kaldırdığınızda karşınıza 4 farklı motor seçeneği çıkıyor. 1.0 litrelik benzinli ecoboost motor sayesinde 123 beygirlik bir güç üretilebiliyor. 1.5 litrelik ecoboost motor ise 148 beygirlik gücü kullanımınıza sunuyor. Bir diğer 1.5 litrelik ecoboost motorda ise 179 beygir güç üretebilen bir üniteden söz ettiğimizi belirtmekte fayda var. Dizel cephesine gelecek olursak 1.5 litrelik dizel ünite 118, 2.0 litreli dizel motor ise 148 beygirlik güç üretebiliyor.

2016 Model Ford Focus Red-Black Edition

2016 Model Ford Focus Red-Black Edition

Bir önceki yazımız olan 2018 Mini Cooper Güncel Fiyatları başlıklı makalemizde 2015 Mini Cooper, 2015 Model Mini Cooper Fiyatları ve 2016 Mini Cooper Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git