2016 Honda Civic Satışları Durduruldu

Honda dendiğinde herkesin aklına istisnasız Civic modeli geliyor. Son derece başarılı bir araç olan Civic, hemen her sene popüler araçlar arasındaki yerini almayı başarıyor diyebiliriz. Sürekli olarak güncellenen ve günümüz şartlarına uygun hale getirilen aracın 2016 versiyonunda yenilenen kasası dikkatlerden kaçmamıştır.

Yeni Kasa Honda Civic

Yeni Kasa Honda Civic

Şuan için henüz sadece Amerika pazarında satışta bulunan aracı merakla diğer pazarlara da giriş yapması bekleniyor. Fakat konuyla ilgili yapılan açıklama, bu güzel aracı beklemekte olanları biraz üzecek türden. 2016 model yeni kasa Honda Civic’lerin satışları şuan için durdurulmuş durumda. Motorunda bir problem tespit edilen aracın showroomlardaki satışları geçtiğimiz hafta durduruldu.

2016 Honda Civic İç Tasarım

2016 Honda Civic İç Tasarım

Durdurulan satışların tekrardan ne zaman başlayacağıyla ilgili net bir açıklama bulunmazken, motorda önemli problemlere sebebiyet verebilecek olan hatanın sadece 1.5 litrelik ünitelerde bulunduğu da belirtildi. 1.5 litrelik motora sahip araçları geri çağırmaya başlayan Honda, mart ayı içerisinde araçları toplamaya başlayacak.

D Segmenti Honda Civic

D Segmenti Honda Civic

Şuan için sadece Amerika’da satışta olan aracın 2.0 litrelik versiyonunda ise herhangi bir problem bulunmuyor. Şuana kadar bu problemden etkilenen araç sayısının 34 Bin dolaylarında olduğu açıklanırken tüm bu araçların belli periyotlarla geri çağrılacağı belirtildi. Bu durum aracın diğer pazarlarda da satışa çıkışında aksaklığa sebep olabilir.

2016 Model Honda Civic

2016 Model Honda Civic

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git