2016 Mini Clubman 1.5 Dizel İncelemesi

Ülkemizde sevilen bir marka olan Mini, her geçen gün pazar payını biraz daha arttırmayı başarıyor. Kendine has bir tasarıma sahip olan Mini’nin son olarak piyasaya sürdüğü Clubman Türkiye’de kısa sürede ilgi görmeye başladı. İlerleyen günlerde de daha fazla kişinin dikkatini çekebileceğini şimdiden söylemek mümkün.

2016 Model Mini Clubman

2016 Model Mini Clubman

Mini Clubman tasarım itibariyle standart Mini formunda olduğunu söyleyebiliriz. Son olarak 1.5 litrelik dizel motor seçeneği ile pazara çıkan araç, bu motor ile daha da fazla kişinin dikkatini çekmeyi başaracak gibi görünüyor. Kalabalık trafik ortamında nispeten daha ufak bir araç kullanmak isteyenler için ilk tercih olan Mini, Clubman modeliyle bu alanda da başarılı bir grafik sergiliyor.

2016 Mini Clubman İç Tasarım

2016 Mini Clubman İç Tasarım

2016 model Mini Clubman 1.5 litrelik dizel motoru ile 116 beygirlik güç üretebiliyor. Şehiriçi kullanımlar için fazlasıyla yeterli olan bu performansın yanı sıra aracın 270 Nm tork üretebildiğini de hatırlatmakta fayda var. Ayrıca 2016 Mini Clubman isterseniz manuel, isterseniz de otomatik vites olarak kullanıma sunulabiliyor.

2016 Mini Clubman Renk Seçenekleri

2016 Mini Clubman Renk Seçenekleri

Aracın en güzel özelliği ise tartışmasız yakıt tüketimi. Ortalama 3.8 litrelik yakıt tüketimine sahip olan araç bu sayede hem performansıyla sizi memnun ediyor hem de cebinizden çıkacak olan parayı azaltıyor. Ayrıca aracın maksimum 192 km hıza çıkabildiğini de hatırlatmakta fayda var.

Kompakt SUV Mini Clubman

Kompakt SUV Mini Clubman

Bir önceki yazımız olan 2017 Seat Ateca Fiyatı ve Özellikleri başlıklı makalemizde 2016 Seat Ateca, 2016 Seat Ateca İnceleme ve 2017 Seat Ateca hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git