2016 Renault Talisman İncelemesi

Renault’un 2016 yılında piyasaya süreceği yeni otomobili Talisman, şimdiden geniş bir kitlenin dikkatini çekmeyi başardı. Tasarımı, konforu ve teknolojik donanımıyla kendi segmentinin en güçlü isimlerinden birisi olmaya aday otomobilin incelemesini siz okuyucularımız için yapmış bulunuyoruz. Araca dışarıdan baktığınızda gerçekten kaliteli bir görüntü ile karşılaşıyorsunuz. Araç hatları sayesinde tipik bir Renault otomobili olduğunu gösteriyor. Geniş ızgara, bumerang şeklindeki gündüz LED farları ve büyük Renault logosu araca alıştığımız görselliği kazandırıyor. 4.85 metre uzunluğa sahip olan aracın genişliği 1.87 metre. Yüksekliği 1.46 metre olan araçta dingil mesafesi ise 2.81 metre olarak ön plana çıkıyor.

2016 Renault Talisman İç Tasarım

2016 Renault Talisman İç Tasarım

2016 Renault Talisman’ın belki de en güzel kısmı iç tasarımı diyebiliriz. Araca oturduğunuzda gerçekten kaliteli malzeme ve ince işçiliğin olduğunu anlayabiliyorsunuz. Kapıyı kapatırken çıkan ses dahi aracın kaliteli olduğu izlenimini yaratıyor. Aracın iç tasarımında genel itibariyle kaliteli yumuşak plastik kullanılırken birçok noktada deri uygulamalar da dikkatleri çekiyor. İç tasarımda tek sıkıntılı nokta ise orta konsol diyebiliriz. Orta konsolda kullanılan sert plastik, iç mekandaki genel ahengi bozacak düzeyde rahatsızlık veriyor. Ayrıca aracın içine motor sesi ya da lastik sesinin çok fazla gelmediğini de belirtmekte fayda var.

2016 Renault Talisman Renk Seçenekleri

2016 Renault Talisman Renk Seçenekleri

Aracın kaputunu açtığınızda karşınıza üç farklı motor seçeceği çıkıyor. 1.5 litrelik dizel motor sizlere 110 beygirlik bir güç sunuyor. Diğer motor seçenekleri ise 1.6 litrelik dizel motor diyebiliriz. 130 ve 160 beygirlik iki farklı versiyon ile karşımıza çıkacak olan aracın güçlü modeli olan 1.6 litrelik 160 beygirlik versiyonunda performans olarak tam da istenilen randıman alınamıyor. Şehir içi kullanımlarda belli bir düzeye kadar sıkıntı yaratmayan araç, hızlanma konusunda ise sınıfta kalmış durumda. 2016 Renault Talisman’ın sonraki versiyonlarında daha güçlü dizel motorların kullanılması halinde çok daha başarılı bir araç elde edilebilecek gibi görünüyor. Ayrıca araçta 6 ileri vitesli otomatik şanzıman kullanıldığını da belirtmekte fayda var.

D Segmenti Renault Talisman

D Segmenti Renault Talisman

Bir önceki yazımız olan 2018 Mini Cooper Güncel Fiyatları başlıklı makalemizde 2015 Mini Cooper, 2015 Model Mini Cooper Fiyatları ve 2016 Mini Cooper Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git