2016 Trafik Sigortası Fiyatları El Yakıyor..

Yılbaşı yaklaşıyor ve zorunlu trafik sigortası fiyatları el yakıyor. Yaklaşık 19 milyon araç sahibini ilgilendiren zorunlu trafik sigortası fiyatları yeni yasayla birlikte tavan yaptı. Zorunlu trafik sigortası fiyatları 2016 yılında ilk kez araç sahibi olanlar için 546 TL ‘den başlayıp kaza siciline göre 1000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

POLİÇE ÜCRETLERİ TAVAN YAPTI

Trafik sigortası poliçelerini yenilemek isteyen araç sahipleri yaklaşık %200 oranındaki zamlarla karşılaşınca şaşkına dönüyor. 1 Haziran 2015 yılından itibaren uygulamaya geçen yeni düzenlemelerle birlikte teminat ve ödeme fiyatları değişmiş sigorta şirketleri de poliçe fiyatlarını yükseltmişti. Bilindiği gibi trafik sigortaları kaza durumunda haklı olan tarafın maddi ve manevi hasarını karşılıyordu. Daha önce kaza yapan ve hasar ödemesi yapılan kişiler 900 ile 1000 tl arasında police masrafıyla karşılaşıyor.

EN ÇOK SİGORTA ŞİRKETLERİNE YARADI

Tahmin edileceği gibi belirlenen yüksek fiyatlar sigorta şirketlerine yaradı. Neredeyse kasko fiyatlarına yakın bir fiyat belirleniyor. Tüketici lehine bir uygulama beklenirken sigorta şirketleri en karlı çıkan taraf oldu. Kaskolar zorunlu değilken trafik sigortalarının zorunlu olması araç sahiplerini ödeme yapmaya mecbur tutuyor. Kısacası sigorta şirketlerinin belirledikleri fiyatlar ile müşterilere belli bir maliyet çıkarılıyor.

SİGORTA FİYATLARI BELİRLENİRKEN NELERE DİKKAT EDİLİYOR?

Fiyatlar belirlenirken farklı etkenler dikkate alınıyor. İşte bunlardan bazıları;
• İllere göre farklı fiyat uygulaması,
• Aracın; yaşı, modeli, markası ve hasar geçmişine,
• Sürücünün; yaşı, mesleği, ehliyetin alındığı tarih ve hasarsızlık indirimi gibi faktörler police fiyatlarını etkileyen unsurlar.

ARACINIZI SİGORTA YAPTIRMADAN ÖNCE FİYATLARI İYİ ARAŞTIRIN

Serbest tarife sistemi nedeniyle artık ücretler sabit tutulmuyor. Bu nedenle size en uygun ücreti verecek firmayla anlaşmanız cebinizi hafifletecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git