2017 Audi A5 İncelemesi

2017 Audi A5

Yeni nesil araçların lideri olarak bilinen Audi yeni çıkartmış olduğu A5 modeli ile liderliği kimseye bırakmak istemediğini göstermiş bulunmakta. 2017 Audi A5 modelini henüz seri üretime geçirmedi sadece 3 tane ön üretim yaparak İstanbul, Ingolstadt ve Berlin tanıtımı yapılmaktadır. Fakat yıl sonun da seri üretime geçileceği düşünülüyor. İlk gösterime çıktığı andan beri yoğun ilgi gören Audi A5 konforu ve kalitesiyle de dikkat çekmeye devam ediyor. Şık tasarımı, ince detayları ve çizgileriyle 2017’in trendlerinden olacağına inanabilirsiniz. Audi A5 kalitesiyle dikkat çekerken aynı zamanda 2.0’lık motoru ile ilgileri üzerine topluyor. Firmanın Audi A5 için bir sürpriz yapacağından bahsediliyor bu sürpriz 2.0’lık motorun yanına diğer bir seçenek olarak 1.4’lük bir motor seçeneği getirmek.

Audi 2017 Model A5

Audi 2017 Model A5

DIŞ GÖRÜNÜŞ

 Audi A5 yeni görünümü ile 2017’in en iyileri arasında olacağını da belli ediyor ince çizgileri ve dış görünümdeki detayları da dikkat çekiyor. Audi A4’de olduğu gibi Audi A5’de de tornado çizgisi kullanılmıştır. Tornado çizgisi çamurluk ile kaputun ayrıcı çizgisi görevi görmekte ve araca güzel bir hava katmaktadır. Aracın ön ızgarası bir önceki modellere göreve daha yayvan ve geniş durmaktadır. Aracın kaputtaki çizgileri ise önceki modellerde kullanılmayan bir detay olarak bulunmaktadır. Bu detay araca çok hoş bir hava katmakla birlikte çokta şık durmasını sağlamıştır. Audi A5 modelinde kat izleri daha çok göze çarpması sağlanmıştır. Farlarındaki estetik ise çok şık bir görüntü katmış araca, Arka stop lambası arka camın üstünde ince ve uzun bir çizgi olarak yerleştirilmiş. Sinyaller birbirini takip eden şıklar şeklinde tasarlanmış. Bu aracın rüzgar sürtünme katsayısı ise 0.25 cdv’dir.

İÇ MEKÂN

  Audi A5 ilk sürücü kapısına baktığımızda kapıyı açmak için kullandığımız kolun yanında merkezi kilit butonlarını görmekteyiz. Aşağıya doğru baktığımızda elektrikli aynın ve camların kontrol mekanizmasını görmekteyiz. Aracın ince detaylarından biriside ufak eşya gözlerinin halı kaplı olmasıdır. Audi’nin sanal kokpiti tamamen dijital ve okunaklı olarak karşımıza çıkmakta bu sanal gerçeklik size daha keyifli bir yolculuk sağlayacaktır. Bu dijital ekranın tepki süreside çok iyi. Audi A5’in direksiyonu kaliteli deri ile kaplı ve ele güzel bir şekilde oturuyor bunun yanı sıra vites atma ve buna benzer fonksiyonları da araç direksiyonu üzerinde bulabilirsiniz. Araçta bir tane multimedya ekran sistemi bulunmakta bu ekran dokunmatik değil ancak ileriki zamanlarda dokunmatiğe geçiş yapılabilir. Dokunmatik olmadığından vites kolunun önünde dönen bir joystickten ayarlanıyor. Vites kolunun alçak ve şık tasarımı dikkat çekmekte hem de elimizi üzerine koyduğumuz zaman multimedya ekranı rahatlıkla kontrol edebiliyoruz. Kol dayamanın içini açtığımızda bir tane AUX çıkışı ve sadece şarj için kullanabileceğiniz bir USB girişi bulunmakta. Torpido gözünü açtığımızda ise 2 tane hafıza kartı girişi bir tane sim kart girişi ve bir tanede cd girişi bulunan orasının da halı kaplı bir şekilde olduğunu görüyoruz. Aracın arka koltuktaki diz ve baş mesafesi eski nesil araçlara göre daha iyi olduğunu görmekteyiz. Araç iç genişlik olarak da coupe tarzı araçlarda iyi bir yere sahip olacak.

Audi 2017 Model A5 İç Görünüm

Audi 2017 Model A5 İç Görünüm

 

Bir önceki yazımız olan 2017 Seat Ateca Fiyatı ve Özellikleri başlıklı makalemizde 2016 Seat Ateca, 2016 Seat Ateca İnceleme ve 2017 Seat Ateca hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git