2017 Hyundai IONIQ Özellikleri

Günümüz otomobil sektöründe en önemli gündem maddelerinden birisi elektrikli araçlar. Geleceğin otomobilleri olarak görülen elektrikli otomobillerde şu sıralar birçok marka yatırımlarına devam ediyor. Bu firmalardan birisi olan Hyundai’nin yeni elektrikli otomobili IONIQ’in özellikleri ise belli olmaya başladı.

Elektrikli Otomobil Hyundai IONIQ

Elektrikli Otomobil Hyundai IONIQ

2017 Hyundai IONIQ hibrit bir araç. Yani hem benzinli hem de elektrikli motora sahip. İki farklı motordan da güç alan araç kaputunun altında 1.6 litrelik GDI benzinli ünite barındırıyor. Bu motor 104 beygirlik güç ve 147 Nm tork üretebiliyor. Performans açısından fena sayılmayacak değerlere sahip olan aracın piyasaya çıkmasıyla birlikte büyük beğeni toplaması bekleniyor.

2017 Hyundai IONIQ İç Tasarım

2017 Hyundai IONIQ İç Tasarım

Araca hibrit özelliği kazandıran elektrikli motor ise 43 beygirlik bir güç üretebiliyor. 170 Nm tork üretebilen motoru da hesaplamaya dahil ettiğinizde ortaya 139 beygirlik bir güç çıkıyor. Maksimum 185 km/s hıza çıkabilen araç böylelikle fena sayılmayacak bir performans sergiliyor.

2017 Hyundai IONIQ Renk Seçenekleri

2017 Hyundai IONIQ Renk Seçenekleri

2017 Hyundai IONIQ Electric versiyonu ise sadece elektrikli bir motor sahip. Bu elektrikli motor 118 beygirlik güç üretebiliyor ve tek batarya ile 250 km mesafe kat edebiliyor. Bu versiyonda ise maksimum hız olarak 165 km/s değerleri dikkat çekiyor. Eğer ki yakın gelecekte elektrikli bir araç almayı ya da en azından hibrit modellerden birisine sahip olmayı planlıyorsanız Hyundai IONIQ güzel bir tercih olacaktır.

2017 Model Hyundai IONIQ

2017 Model Hyundai IONIQ

Bir önceki yazımız olan 2018 Mini Cooper Güncel Fiyatları başlıklı makalemizde 2015 Mini Cooper, 2015 Model Mini Cooper Fiyatları ve 2016 Mini Cooper Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git