2017 Mazda 6 Tanıtımı

Mazda Japonların üretmiş olduğu modelleri her sene ufak değişikliklerle modellerini canlı tutuyor. Son dönemdeki değişikliklerden Mazda 6 da etkilenmiştir. 2017 Mazda 6 tanıtımını geçtiğimiz günlerde yaptı ve bu aracı ülkemizde satışa sundu. Mazda 6’nın ilk kasasını 2012 yılında gördük sonrasında 3. Nesil yeni aracının üretimini yaptı. Japon kalitesinin ve teknolojisinin son noktası olan Mazda 6 sizleri etkilemek için tasarlanmıştır. 2017 Mazda 6 tanıtımını sizin aracı daha iyi tanımanız ve alırken daha çok bilgi sahibi olmanız için bu yazıyı kaleme alıyoruz.

2017 mazda 6

Mazda 6 Dış Tasarım

Araca ön taraftan baktığımızda farlar ile kasanın uyumundan dolayı sanki bir insan sureti görüyor gibiyiz. Farların büyüklük durumu bizce kasa için çok iyi olmuş. Ufak uzun görünüm farlar için iyi bunun yanında farların yuvarlak yerleşimi de sanki arabanın gözleri var gibi gösterilmiş. Mazda’ların en çok tutulan renginin kırmızı olduğunu bilirsiniz. Bu araç içinde kırmızı çok iyi olmuş. Mazda’larda genelde çizgi çok kullanılmaz bu araçta da çizgi yerine tekerlek üstlerini belirtecek bir çıkıntı yapılmış buda araca çok yakışmış. Araç üzerinde bulunan jantların kasaya çok ağır bir görüntü kazandırmış. Arka ve ön lambaların metal çubuklar ile birleştirilmesi de çok havalı durmuş. Aracın yan taraflarına baktığımızda araç olduğundan geniş duruyor gibi görmemiz mümkün bu tamamen kasa tasarımdan dolayı. Bide aracın arka tarafı ön kısmına göre daha havada olduğunu söyleyebiliriz.

mazda 6

Mazda 6 İç Tasarım

Son dönemlerde üretilen araçların trendlerinden olan Dijital cocpiti bu araçta görmedik fakat bunun yanında konsola güzel yerleştirilmiş multimedya bir ekran bulunuyor bu ekranın kontrolünü de vitesin gerisindeki tuşa bırakılmışa benziyor. Bunların yanı sıra yol bilgisayarı ibrelerin bulunduğu kısımda kendine güzel bir yer bulmuş. Araç içerisinde döşemeler ve konsol kısmındaki renk değişimleri oldukça güzel görünüyor. Direksiyon simidinde özel fonksiyonları eklemekten kaçınmamış olan firma bu özelliği ile daha konforlu bir yolculuk imkanı sağlıyor size. Araç size iç tasarım olarak 2 farklı tasarım ile geliyor bu iki tasarımdan birisi çift renkli döşeme ve konsol rengindeki farklılıklar diğeri ise tek siyah renkten oluşan bir tasarım. Bu teknolojilerin dışında aracın sürücü tarafından görünen bir saydam ekran ile desteklenen yol asistanı bulunmakta.

Mazda 6 iç tasarım

Bir önceki yazımız olan 2017 Skoda Yeti Güncel Fiyat Listesi başlıklı makalemizde 2017 Skoda yeti, Güncel Araç Kampanyaları ve Güncel Skoda Kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git