2017 Model MAZDA 3 İncelemesi

2017 MAZDA 3 GÖRÜCÜYE ÇIKIYOR

Mazdaların sedan sınıfında yer alan 3. Nesil üyesi olarak bildiğimiz Mazda 3 Ufak bir estetik operasyon ile yeni makyajlı kasasını 2017’de göreceğiz gibi duruyor. İlk sürüm Mazda 3’ü 2003 yılında görücüye çıkaran firma 2005’te de 2. Neslini piyasaya çıkartarak yeni bir soluk aramak istemişti, 2017 yılında daha gelişmiş bir şekilde yeni bir tarzda Mazda 3 çıkartmayı planlıyor. Sadece benzinli motor seçeneği ile zor bir yolda ilerleyen Mazda 3 yeniden deri değiştirerek karşımıza çıktı. Mazdaların sağlamlığı konusunda ün yapmış olan firma tekrar bunun üzerine düşerek yeni 2017 Mazda 3 modelinde buna önem vermiştir. Uzun bir süredir piyasada olan firma üstün deneyimi ile teknolojiye ayak uyduran bir Mazda 3 hedeflemiştir.

Mazda 3 2017 model

Mazda 3 2017 model

Dış Görünüm

Mazda 3 modelinin 2017 de geçirmiş olduğu tasarımsal estetik operasyonundaki değişiklikleri şöyle anlatalım: Öndeki ızgaraların değişikliği farlarına da yapısına yansımış gibi duruyor. Bunlardan hemen sonra yine ön tarafındaki dönüş farları ve sis farlarının da bu değişime ayak uydurduğunu görmekteyiz. Hepsinin genelinde bu değişimler tampona da yansımıştır. Bunların yanı sıra aracın arkasında olan değişiklikler arasında stop grubunda, arka sis farında, tamponda ve difüzör estetik olarak değişimler yaşanmış. Sedan grubunda olan değişim ise hb versiyonundaki gibi bir ön ızgara görmemiz mevcut. Ancak sedan versiyonun arkasında pek değişiklik yapmayı düşünmemiş olduğunu görüyoruz.  Sedan modelinin arka tarafında göze çarpan değişiklik arka difüzörün ortasına yerleştirilmiş olan f1 tipi stop lambası gibi duruyor.

İç Dizayn

Birde Mazda 3 modelinin iç yerleştirmesine bakalım. 2017 yılında görücüye çıkması planlanan Mazda 3 modelinin yaşam alanında facelift düzeyinde büyük değişiklikler gösterdiğini görmekteyiz. Mazda 3 modelinde yer alan Head-up ekranı direksiyon konsolunun üstünde yeni yerini almış olduğunu görmekteyiz. Yeni Nesil aracın direksiyon simidinin değişmediğini görmeniz mümkün firma direksiyon simidi değişme gereği duymamış. İç kısmındaki en belirgin değişim flaşör düğmesinin yen kısımlarına ve ondan da daha çok göze çarpan elektronik park freninin gelmiş olmasıdır. Öncelikle elektronik sisteme dönen el freninin sonrasında onu takip eden vites arka alanı güzelce toparlanmış ve bu toparlanmanın etkisinde aracın içine bir vip görünüm kazandırılmıştır.

Teknik Özellikler

Yeni bir görünüm kazanan Mazda 3 modelinin teknik olarak bazı değişikliklerde mevcut bunlar şu şekilde: Bu modelde facelift özelliği ile firma güvenliğe önem verdiğini belirmiş. G-Vectoring Control  isimli yeni sistemle araç severlerin karşısına çıkmayı planlayan Mazda gerek virajda olsun, gerekse düz yolda olsun seyahat ederken araç dengesini düşünerek aracın bu tip yollarda kontrollü bir yol tutuşu sağlayarak size keyifli bir yol imkânı sağlıyor. Bu özellik sayesinde hem yolculara hem de sürücüye sarsıntısız bir yol imkânı sunuyor.  Buda araç içindeki konforun tadını çıkarmanıza olumlu etki oluşturacak. Başka bir güvenlik özelliği, 4-80 km/s hız aralığında çalışacak olan bir özellik bu özellik otomatik olarak yayaları algılayıp otomatik fren yapmayı sağlayacak. Japonlar bu tarz güvenlik sistemleri sayesinde yaya güvenliği için çok önemli bir hareket yapmış oldu.

Bir önceki yazımız olan 2017 Seat Ateca Fiyatı ve Özellikleri başlıklı makalemizde 2016 Seat Ateca, 2016 Seat Ateca İnceleme ve 2017 Seat Ateca hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

2017 Model MAZDA 3 İncelemesi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Nurettin GÜN dedi ki:

    Arkadaşlar mazda nın kasası birazdaha yerden yüksek olacak ve ön çamırlıklar renault flunceye benzemiş olmamış,jetta gibi olsa iyi olur motoruda 130 beygir dizel ve benzinli seçenekleride olması lazım.

  2. Nurettin GÜN dedi ki:

    Arabanın gögsü yarım aygibi olacak,direksiyon simidinin ortasındaki marka arması olmıyacak,simidin ortası macır ekmegi gibi kabarık olacak,fites kolu gögsünde olacakki dar yerlerde sol taraflara park edildiginde sağ kapıdan rahat çıkacak şekilde,elfirenini de direksiyonun yanına monta edilmesi durumunda şoförler rahatlıyacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git