2017 Suzuki Ignis Tanıtımı

2017 Suzuki ignis

 Suzuki Ignis otomobil dünyasının en tatlı arabası diyebiliriz. Yeni yıl yaklaştığı sürece yeni model araçların tanıtımı da yapılmaya başlandı. Bunun yanında Suzuki Ignis bu araçlar arasından. 2017 Suzuki Ignis tanıtımını sizler için kaleme alacağız. Aracın tasarımı ile ilgili bilgiler vereceğiz ilk olarak dış tasarımını anlattıktan sonra iç kısımdaki tasarımın yararlarından ve görünüm hoşluğuna değineceğiz. Bu tip arabalar genelde küçük aileler ve emekli insanlar için çok ideal. Suzuki Ignis ufak bir araba diyebiliriz. Suzuki bu aracı ile zirveyi görmese de zirveye yakın bir yere gelir. Bu tip araçlarda zirveyi Fiat’tan almak kolay değildir.

suzuki ignis

Suzuki Ignis Dış tasarım

İlk olarak araç üzerinde firma ince teker kullanmayı tercih etmiş zaten son model arabaların çoğunda bulunan yedek lastikte incedir yer kaplamasında diye bu şekilde tercih edilmiştir. Ön farlarındaki LED’lerin lamba kısımlarını sararak U görünümü almasa araca güzel bir görünüm kazandırmış. Firma aracı yerden yüksek yapmasının da artıları illaki olacaktır. Ülkemizde çukur sorunu çok olduğu için bu tip arabaları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Yolcu camlarına paralel giden çizgide camlara bir derinlik hissi katmış. Aracın boyut olarak biraz küçük bir yapıya sahip olduğunu görebilirsiniz. Bagaj hacmini artırmak için bagaj kapağı biraz yüksek yapılmış. Yeni kasası ince bir detay ise araç tavandan aşağıya doğru genişleyerek geliyor. Buda hız yapmak için rüzgar etkisini azaltmaya yarar.

suzuki ignis arkadan görünüş

Suzuki Ignis İç tasarım

Suzuki Ignis içine ilk bindiğinizde 3 renk fark ediyorsunuz bu renkler krem, turuncu ve siyah. 3 rengin uyumunu iyi ayarlayan firma ufak detaylarda turuncu rengi kullanarak sizi boğmamış. Krem rengi ağırlıklı olan döşemelerde araca ayrı bir hava katıyor. Ön konsolun sadeliğini büyük bir multimedya ekran ile canlandıran firma ekranın yerleşimi ile güzel bir tasarım yakalamış. Bu tip ufak arabalarda arka koltukların çok rahat olduğu söylenemez zaten ondan dolay arka koltuklar yokmuş gibi düşünebilirsiniz ama diyorsanız çocuklar oturur o zaman çok ideal bir genişliği var. Arka koltuklara sığma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.  İbrelerin sadeliği ve direksiyonun hareketli yapısı birbirini tamamlamış.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2017 Skoda Yeti Güncel Fiyat Listesi başlıklı makalemizde 2017 Skoda yeti, Güncel Araç Kampanyaları ve Güncel Skoda Kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git