2018 Citroen C-Elysee İncelemesi ve Fiyat Listesi

Araç piyasasında son dönemde tüketici lehine ÖTV düzenlemesi ve hurda teşvikiyle başlayan süreçte araç firmaları kampanyalarla satışları hızlandırma gayreti içinde. Kalitesi kullanıcıları tarafından memnuniyetle vasat arasında bir değerlendirme bulan citroen’in orta sınıf modelleri aslında fiyatların hayli arttığı şu ortamda incelenmesi gereken alternatiflerden.

CITROEN-C-Elysee

Şimdi sizler için Citroen’in sedan modellerinden C-Elysee’nin kısa bir incelemesini paylaşıyoruz.

C-Elysee modelinde ekonomik fiyatlara orta seviye konfor arayanlar için ABS, ESP, Hız Sabitleyici Bluetooth ve Aux gibi temel donanımlar mevcut. En düşük modelini ele aldığımız için hız sabitleyici gibi donanımların bulunması bir avantaj. Tabi bütçenize göre aşağıda paylaşacağımız ekstra donanım imkanlarını da değerlendirmek sizin elinizde.

citroen c-elyseeŞehir içi kullanım açısından süspansiyonların yumuşaklığı, direksiyonun rahatlığı ve ergonomik tasarımı sürücü dostu bir araç bakışı uyandırıyor. Özellikle kasis ve çukurlarda rahatsızlık vermeyecek seviyede başarılı denebilir. İç tasarım fiyat dengesi düşünüldüğünde gayet yeterli. Bununla birlikte 120 km/sa hızdan sonra içeri ses girişi çok fazla olduğundan gürültü biraz kabusa dönüşüyor. Ses yalıtımı anlamında çok da başarılı değil malesef.  Yol tutuşu anlamında da sorunları var. Kısacası uzun yol için kafada bazı soru işaretleri bırakıyor.

2018 citroen-c-elysee-ic-gorunum

Performans anlamında 1.6 motor seçenekleri için sınıfındaki araçlardan geri kalır yanı yok. Zaten 1.6 motor seçeneklerinde sadece dizel alternatifleri mevcut. C-Elysee incelemesi’nden aracın bütünlüğüne uyum sağlayan bir performansı var sonucu çıkarabiliriz.

Yakıt Tüketimi konusunda Citroen’in çoğu araçlarının ekonomokliği tartışılmaz bir gerçek. Fabrika verilerine göre 1.6 Hdi 100 Hp modeli için karma kullanım ortalaması bile 3.9 lt/100km civarında gösteriliyor. Hadi biraz daha ihtiyat farkı düşünsek 4 lt civarında bir yakıt tüketimi gayet başarılı bir ortalama. Yalnız bu rakamlar performans ağırlıklı kullanımlarda daha da artar bildiğiniz gibi.

Citroen c-elysee fiyatları

Sonuç olarak Citroen C-Elysee yakıt tüketimi, performans ve şehir içindeki konforu açısından değerlendirildiğinde avantajlı bir model. Şehir içi için gayet yeterli bir model. Diğer yandan uzun yol için aynı şeyi söylemek maalesef zor. Yine de ben uzun yolda da 100-110 km/sa hızı çok geçenlerden değilim iyi ve uygun araç arıyorum diyorsanız özellikle Exclusive donanımlarının tercih edilebileceğini söyleyerek size son bir tüyo verebiliriz.

2018 Citroen C- Elysee Fiyat Listesi

Benzin
C-ELYSEE LIVE 1.2 PureTech 82 hp  81.000 TL
Dizel
C-ELYSEE LIVE 1.6 BlueHDi 100 hp  98.000 TL
C-ELYSEE FEEL 1.6 BlueHDi 100 hp  101.000 TL
C-ELYSEE SHINE 1.6 BlueHDi 100 hp  104.000 TL

Opsiyon Farkları

Metalik Boya Live, Feel, Shine  1.950 TL
7″ Dokunmatik Ekran Shine  3.120 TL

 

Bir önceki yazımız olan BMW Yıl Sonu Kampanyası başlıklı makalemizde BMW, BMW 1 Serisi ve BMW 3 Serisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

2018 Citroen C-Elysee İncelemesi ve Fiyat Listesi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Cihan dedi ki:

    C-Eylsee gerçekten güzel araç ancak fiyatı biraz fazla gibi geldi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git