Akü Ömrü Nasıl Uzatılır?

Akü Seçerken Kapaklı Seçilmeli

Akü Seçerken Kapaklı Seçilmeli

Bir araçta en önemli parçalardan bir tanesi de aküdür. Akü, güvenilir araç kullanımı, daha ekonomik araç kullanımı açısından oldukça yararlıdır. Akünün sağlıklı ve bakımlı olması aracı daha güvenli kullanmanızı sağlayacaktır. Güvenliğinizle doğru orantılı olduğu için akü bakımınızı zamanı geldiğinde yaptırmalı ve akü ömrünü nelerin uzun tutacağını araştırmalısınız.

Akü ömrünü uzatabilmek için öncelikle doğru zaman aralıkları ile bakımlarının yapılması önemlidir. Örneğin aküye en çok zarar veren etki akü başlarında oluşan oksitlenmelerdir. Bu oksitlenmeler akünün kapaksız olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer akü başlıklarında oksitlenme varsa bu durumda elektrik iletkenliği azalır buna bağlı olarak da verim düşer. Bunu engellemek ve akü ömrünü uzatmak için akü seçerken kapaklı olanları tercih edebilirsiniz. Tabi ki kapakların çalışır durumda ve yararlı olmasına da özen göstermeniz gerekir. Bu şekilde yaparak aldığınız akünün ömrünü uzatmış olacaksınız.

Akü Bakımı

Akü Bakımı

Akü Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli

Akü Bakımında Nelere Dikkat Edilmeli

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git