Araba Camları Nasıl Temizlenir

Temiz Araba Camı

Temiz Araba Camı

Araba kullanmak günümüz şartlarında oldukça gerekli bir hale gelmiştir. Böyle olunca sürüş konforunu en üst seviyelere çıkaracak önlemler almakta araba kullananların dikkat etmesi gereken unsurlar arasına girmiştir. Eğer araba kullanıcısı iseniz araba camınızın temiz olması önemli konulardandır. Görüş kaliteniz ne kadar iyi olursa sürüş keyfiniz o kadar çok olacak demektir. Temizlik için çok uğraşmak istemeyen biriyseniz kısa sürede çok temiz camlara sahip olmak için bu yazımızda bahsedeceğimiz bir kaç adımı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Araba camları nasıl temizlenir sorumuzun ilk cevabı olarak; evde kendi ev temizliğinizde kullandığınız sprey temizleyici edinerek başlayabilirsiniz. İlk yapılması gereken yumuşak bir sünger yardımı ile aracın camındaki kaba kirlilikten kurtulmaktır. Süngerin yumuşak ve kuru olmamasına dikkat etmelisiniz. Süngerinizi bol su ile ıslattıktan sonra camınızı temizlemeye başlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra araç camınızın bir süre kuruması gerekmektedir. Yeterince kuruyan camın üzerine ilk başta bahsettiğimiz sprey temizleyiciyi sıkın, tüm yüzeye sıktığınızdan emin olun. Daha sonra kuru bir bez alarak sıktığınız spreyli yüzeyleri silin. Buradaki kuru bez yerine gazete kağıdı da kullanabilirsiniz. Hem böylece parlak bir görünüm de elde etmiş olacaksınız.

Araç camı temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir husus da yakından baktığınızda en ufak bir çatlağın bile olup olmadığının tespitidir. Çok küçük görüp önemsemediğiniz çatlaklar ilerde başınıza dert açabilir, bu yüzden servisinizle görüşmelisiniz. Aynı temizlik işlemlerini far, stok lambalar ve yan aynalar için de kullanabilirsiniz.

Araba Camı Temizlemenin İpuçları

Araba Camı Temizlemenin İpuçları

Araç Temizliğinde Püf Noktalar

Araç Temizliğinde Püf Noktalar

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Araba Camları Nasıl Temizlenir Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. emek cilingir dedi ki:

  Güzel bilgiler vermişsiniz teşekkür ederim

  1. samet kocaoğlu dedi ki:

   Biz Teşekkür ederiz 🙂

 2. emek cilingir dedi ki:

  Teşekkür ederim guzel bir sayfa olmuş işimë çok yaradi

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git