Araba Farı Temizliği

Araba Farı Temizlemenin Püf Noktaları

Araba Farı Temizlemenin Püf Noktaları

Araba kullanımının artması ile arabalara verilen önem ve özen artmıştır. Örneğin araç sahibi olan bir kişi aracının her temizliğine özen göstermeye başlamıştır. Araç farı temizliği de genel araba temizliği içerisinde önemli bir yere sahiptir. Farınızda biriken pislikler genellikle far içerisindeki havada bulunan tozların far lambasının ısısı tarafından yakılması ile meydana gelir. Bu durum da farı dışarıdan ne kadar temizlenirse temizlensin pis gösterecektir. Ancak araç farının açılarak temizlenmesi için bir servise ya da bir araba tamircisine ihtiyaç vardır. Çünkü araçtan farı çıkarmak kolay bir işlem değildir.

Araç farı temizlenirken içindeki bağlantılara ve parçalara dikkat edilerek temizlenmesi gerekir. Hassas olan far içi sert bir tepkiden zarar görebilir. Far temizliği yapılırken serviste önce lastik conta sökülür ve alt gövde ile üst gövde ayrılır. Farın lamba ve merceğine ulaşana kadar her parçası sökülür. İçinde biriken is temizlenir, dış tabakası çizilen farlar parlatılır. Far temizliği yapılırken far içindeki merceğin ve ampülün takıldığı soketin kararmasının temizlenmesi de önemlidir. Far silikon esaslı bir parlatıcı ile parlatılır ve özel esanslı ilaçlarla da içi parlatılıp temizlenir. Merceğin ve bulunduğu kubbenin temizliği far temizliğinde önemli bir yer tutar. Çünkü içindeki lambadan ışığı yola yansıtan bu kubbe ve mercektir. Görüldüğü gibi uzman bir işlem gerektiren araba farı temizliği için siz de servisinize ya da güvendiğiniz bir tamirciye başvurabilirsiniz.

Araba Farı Nasıl Temizlenir

Araba Farı Nasıl Temizlenir

Temizlenen Araba Farı

Temizlenen Araba Farı

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git