Arabanın Periyodik Bakımı Önemli Midir?

Araç Periyodik Bakımını Aksatmayın

Araç Periyodik Bakımını Aksatmayın

Arabanıza belli aralıklarla uygulanmakta olan periyodik bakımlar, arabanızın sürüş kalitesini ve güvenliğini artıracak, aynı zamanda araç ömrünün, motor ömrünün daha uzun süre sağlam kalmasını sağlayacaktır. Genellikle uygulanan bu periyodik bakımlarda arabanızın bir parçasında herhangi bir eskime ya da yıpranma varsa bu tespit edilir ve tamiri ya da değişimi yapılır. Değişimi yapılan, motorda saf olarak bulunan diğer malzemeler; motor yağı, yağ ve hava filtreleri ile polen filtreleridir. Bunların değişimleri, diğer parçaların bakımları uzman teknisyenler tarafından uygulanmalıdır.

Arabanıza yaptıracağınız periyodik bakımlar küçümsenemeyecek kadar önemlidir. Hem sürüş güvenliğiniz hem de ekonomik yönden size fayda sağlayacaktır. Örneğin aracınıza periyodik yapılmadığını varsayalım. Bu durumda hava filtresinde ki kirlenmeler görülemeyecek ve hava filtresi değiştirilmeyecektir. Bu durum olduğu zamanda aracın yakıt performansı düşecek ve yakıt tüketimi artacaktır. Gördüğünüz gibi yaptırdığınız periyodik bakımlar aracın ömrünü uzatmakla birlikte bu şekildeki yakıt tasarrufu konusunda da etkilidir. Ayrıca kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde eğer aracınızın periyodik bakımını yaptırırsanız, araç soğutma suyuna antifiriz eklenmesini, aynı şekilde silecek suyunuzun da donmasını engellemek amacıyla antifiriz eklenmesini hatırlatmayı unutmayın!

Araç Bakımı Önemli Midir

Araç Bakımı Önemli Midir

Periyodik Bakım Önemli Mi

Periyodik Bakım Önemli Mi

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git