Araç Boşta Giderse Ne Olur?

Araç Boşta Giderse Ne Olur

Araç Boşta Giderse Ne Olur

Araba kullanımında tasarruf konusu oldukça önemlidir. Aracın yakıt tasarrufunu sağlamak amacıyla boşta araç kullanılması tasarruf konusunda istenilen sonucu vermemekle birlikte sürüş güvenliğinize de zarar vermektedir. Bu sebeple yokuş olan yollarda aracı boşa almak size yarar değil zarar vermektedir. Aracı boşta kullanmak önce vites dişlilerinizi aşındıracak ve vitesinize zarar verecektir. Çünkü araç boşta giderken yağ vitese ulaşamayacak, bu da viteste aşınmalara neden olacaktır. Vites ömrünüzün azalmaması için aracı boşta kullanmaktan kaçınmalısınız.

Bununla birlikte aracınızı boşta kullanmak dediğimiz gibi sürüş güvenliğinizi olumsuz etkileyecektir. Eğer güvenli bir sürüş keyfi istiyorsanız boşta araba kullanmamalısınız. Çünkü tehlikeli, ani durumlarda frene bastığınız zaman araç boşta olduğundan frenin devreye girmesi zaman alacak, size hayati bir zaman kaybı yaşatacaktır. Size yine aynı durum olduğunda frene bastığınızda durma konusunda metre kaybı da yaşatacaktır.

Elbette aracı boşa alabileceğiniz durumlar da yok değildir. Örneğin ayağınızı dinlendirmek istiyorsanız, ışıklarda bekliyorsanız aracınızı boşa alabilirsiniz. Başka herhangi bir durumda boşa almak hem yakıt hem de güvenlik açısından size yarar sağlamayacaktır. Çünkü yakıt tasarrufu konusunda aracın vitesi boşta olsa da motora yakıt gitmesinin engellenmemesidir. Bu da aracı boşta kullanmanın bir faydasının olmadığıdır.

Araç Vitesi Boşta Olursa Ne Olur

Araç Vitesi Boşta Olursa Ne Olur

Araç Vitesini Boşa Alma

Araç Vitesini Boşa Alma

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git