Araç İçi Bebek Koltuğu

Araç İçi Bebek Koltuğu

Araç İçi Bebek Koltuğu

Yeni çıkan yasalar ile araç içerisinde eğer bebekle seyahat ediyorsanız bebek koltuğu bulundurmanız zorunlu hale getirilmiştir. Bu nedenle en uygun bebek koltuğunu seçmek için dikkat etmeli ve kriterlere uygun bebek koltukları seçmelisiniz.  Öncelikle bebek koltuğu seçiyorsanız bebeğinizin yaşını, kilosunu göz ardı etmemeli ve uygun olanları seçmelisiniz. Alacağınız bebek koltuğunun Avrupa standartlarında, herhangi bir çarpışma anında güvenli olacak olanları seçmenizde de yarar vardır. Bebek koltuğu seçerken genelde hafif oval yapıda olmasına ve hafif, taşınabilir olmasına da özen göstermelisiniz. Oval olmasının sebebi ana kucağı hissi vermesinin istendiği içindir. Aracınıza bebek koltuğunu bağladıktan sonra, bebeği koltuğa sağlamca bağlamak için de özel emniyet kemerinin olmasına da dikkat etmelisiniz.

Seçeceğiniz bebek koltuğunun Avrupa standartlarında olmasına dikkat etmelisiniz demiştik. Bunun dışında koltuğun bandrol kontrolünü de yapmalı ve herhangi bir sahtekarlık durumuna karşı korunmalısınız. En iyi koltuk serisi ECE R44/04 numaralı bandrolde bulunan koltuklardır. Bunlardan seçerek araç içerisinde bebeğinizin en güvenli şekilde seyahat etmesini sağlamış olacaksınız. Araç içi bebek koltuğu seçiminde seçeceğiniz ürünün

ile desteklendiğine ve yukarıdan, yanlardan gelebilecek herhangi tehlikeyi atlatabilme seviyesinde olmasına da dikkat etmelisiniz. Bebek araba koltuğu aldıktan sonra da işiniz tam olarak bitmiş sayılmıyor. Bebek koltuğunun araca doğru bağlanabilmesi için de yetkili satıcıdan gerekli bilgileri edinmenizde yarar var.

Arabaya Bebek Koltuğu Seçimi

Arabaya Bebek Koltuğu Seçimi

Güvenli Bebek Koltuğu

Güvenli Bebek Koltuğu

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git