Araç Kaportanızda Bulunan Çiziklerin Düzeltilmesi

Kaporta Çiziklerinin Giderilmesi

Kaporta Çiziklerinin Giderilmesi

Araç, sahibi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle erkekler bu konuda daha titiz davranmakta ve aracına herhangi bir zarar gelmesinden çokça sakınmaktadır. Kaporta çizikleri araca verilen özen içerisinde önemli bir sorun teşkil etmektedir. Aracınızda bulunabilecek çizikler iki türlüdür; derin ve yüzeysel çizikler olmak üzere. Bazı basit çizikler pasta, cila gibi malzemeler yardımı ile giderilebilir. Örneğin araçta yüzeysel bir çizik varsa bu çiziğe pasta sürülür ve gerekli araçlar yardımı ile bu çizik yaydırılır ve yedirilir. Bu aşamadan sonra kaportadaki çizgi kaybolacaktır. Bu konuda önemli olan çok fazla ısının uygulanmamasıdır. Çünkü fazla ısı çizik kısmının yanmasına neden olur. Aracın tekrar boyanmasına neden olacaktır. Bu sebeple yüksek ısı kullanılmamalıdır.

Eğer araçta derin çizikler varsa öncelikle hafif bir zımpara ile aracın zımparalanması, daha sonra pastalama işleminin yapılması gerekir. Zımpara işlemi yapılırken çok fazla bastırılmaması ve derine inilmemesi gerekir. Zımparadan sonra pastalama işlemi yapılıyorsa pastanın daha kalın alınması gerekecektir. Pastalama işleminden sonra silinmesi ve bölgenin temizlenmesi gerekir. Daha sonra cila damlatılır, cila süngeri ve gerekli araçlar ile yaydırma işlemleri uygulanır. Tüm bu işlemlerin güvendiğiniz bir usta ya da aracın servisi tarafından yapılması daha sonrasında oluşabilecek maddi hasardan sizi koruyacaktır. Daha sonra mikrofiber bir bez yardımı ile makinelerin ulaşamadığı yerler temizlenecektir. Dediğimiz gibi amatör bir şekilde bu işlemlerin uygulanması aracınıza zarar verebilir. En iyisi bu işlemlerin bir usta tarafından yapılmasıdır.

Araç Kaportanızda Bulunan Çiziklerin Çözümü

Araç Kaportanızda Bulunan Çiziklerin Çözümü

Kaporta Çizik Giderici

Kaporta Çizik Giderici

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git