Araç Muayene Gecikme Ücretleri İçin Son Gün 30 Haziran

Fenni Muayene

Fenni Muayene

Araç muayene sistemi ülkemizde karayolunun daha güvenli hale getirilmesi adına kilit rol oynayan bir düzenleme. Karayolu kazalarının araçlardan kaynaklanması olasılığı olabildiğince en aza indirmeyi hedefleyen düzenleme çerçevesinde belli aralıklarla araçlarınız muayene ettirmeniz gerekiyor. Eğer ki muayene süresini geçirir ve aracınızı muayene ettirmezseniz bu noktada cezai yaptırımlarla karşılaşıyorsunuz. Son olarak Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar gereği, aracını muayene ettirmemiş olanlara uygulanan cezaların indirimli olarak ödenmesi konusunda son tarih 30 Haziran olarak belirlendi.

Araç Muayene Gecikme Cezası İndirimi

Araç Muayene Gecikme Cezası İndirimi

Eğer ki araç muayenenizi geçirmişseniz ve bunun sonucu da cezai yaptırımlara maruz kalmışsanız cezanızı indirimli olarak ödeme imkanınız bulunuyor. Fakat bu noktada 11 Eylül 2014 tarihinden önceki gecikmelerin indirim kapsamına alındığını da belirmekte fayda var. Sonrasında bir yaptırım ile karşılaştıysanız bu durum sizleri etkilemiyor yani indirimli olarak borcunuzu ödemeniz mümkün değil.

Araç Muayene Cezalarına İndirim

Araç Muayene Cezalarına İndirim

İndirimli olarak hesaplanacak olan cezalardan yararlanarak cezanızı olabildiğince aşağıya çekmeniz için aracınızın MTV ve trafik cezasının da bulunmaması gerektiğini belirtmekte fayda var. Aksi halde gene indirimden yararlanmanız mümkün olmayacak.

30 Haziran Araç Muayene Cezaları İçin Son İndirim Günü

30 Haziran Araç Muayene Cezaları İçin Son İndirim Günü

Bir önceki yazımız olan Hibrit Araçlar İçin ÖTV Düzenlemesi Geliyor başlıklı makalemizde Hibrit Araç, ÖTV ve ÖTV İndirimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git