Araç Tekerleği Temizleme

Araç Tekerleği Temizleme

Araç Tekerleği Temizleme

Arabanızın yol ile temasının en çok olduğu tekerlekleriniz haliyle en çok kirlenen ve temizlenmesi gereken bölgeleridir. Çünkü araba tekerlekleriniz yol boyunca asfalt, çamur ve toz yüzünden etkilenmekte ve kirlenmektedir. Bununla birlikte yollarda yapılan tuzlama işlemleri ve park yapılırken lastiklerin aşınması da araç tekerleklerinizi olumsuz yönde etkileyen ve haliyle tekerleklerin ömrünü kısaltan faktörlerdir.

Tüm bu nedenlerden dolayı araç tekerleklerinizi düzenli olarak temizlemeli, bakımlarını yaptırmalısınız. Bunu yaptırdığınızda aracınızın sürüş keyfinin daha fazla ve güvenli olduğunu göreceksiniz. Tekerleklerinizi temizlerken araba temizliğinde olduğu gibi olabildiğince tazyikli su kullanımından kaçınmalısınız. Eğer kendiniz temizlemek istemiyorsanız bir oto yıkama ve bakımı yapan yere gidip de tekerleklerinizi temizletmeniz mümkün. Kendiniz temizliyorsanız da su kovası ya da hortumu kullanmanız yeterli olacaktır. Tekerleklerinizi temizlerken fırçanızı ıslatıp, şampuanlama ya da temizleme ürünü ile köpükleme yapabilirsiniz. Köpükleme işlemi yapıldıktan sonra tekrar durulama işlemi yapmalısınız. Durulama işleminizden sonra da lastiğiniz arasında bulunan taşları ucu delici olmayan ama sivri bir şekilde temizleyebilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonra araç lastiklerinize özel asidik bir karışım kullanmalısınız. Bu karışımı piyasada bulmanız mümkün. Yolda lastiğine bulaşan yağlardan da kurtulmanızı sağlayacak olan bu karışım sayesinde tertemiz lastiklere kavuşmuş olacaksınız.

Araç Tekeri Nasıl Temizlenir

Araç Tekeri Nasıl Temizlenir

Lastik Temizleme

Lastik Temizleme

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git