Araca Zincir Takılması

Araca Zincir Takmak

Araca Zincir Takmak

Kış aylarının oldukça etkili geçtiği ülkemizde kış lastiği kullanımı ya da bununla birlikte tekerlek zinciri kullanımı oldukça önemlidir. Araca zincir takmak  hem sürüş güvenliğinizi artıracak hem de daha rahat olmanızı sağlayacaktır. Siz de güvenli sürüş istiyorsanız aracınıza zincir takmayı ihmal etmemelisiniz. Bununla birlikte kış aylarında karşılaşacağınız cezaları engellemek için de zincir taktırmak önemli bir konudur.

Kendiniz zincirleri araba tekerleklerine takacaksanız izlemeniz gereken yollar o kadar da zor değildir. Öncelikle zincir üzerinde bulunan bağlantı bölgelerinin sivri olan kısımlarının tekerlek ile temasından kaçınmalısınız. Bu lastiğinize zarar verebilir ve sizi maddi zarara uğratabilir. Buna dikkat ettikten sonra kar zinciriniz üzerinde bir dolanma ya da karışma olmamasına dikkat ederek lastiğinize zinciri geçirmelisiniz. Bu uygun ayarlamayı da yaptıktan sonra zincirin ana halkasını oluşturan parçayı tekerlek etrafında dolamalısınız. Bunu yaptıktan sonra zincirin takılmaya hazır hale geldiğini göreceksiniz. Bu işlemden sonra da genelde renkli olarak belirlenen kısmı tekerlek arkasına alarak sabitleyebilirsiniz. Geri de kalan kısımları da tekerleğin önüne doğru çekerek işlemin çoğunu gerçekleştirmiş olacaksınız. Açıkta kalan zincir kenetleme kısımlarını da en uygun olacak şekilde zincire kenetlemeniz gerekli. Bu kilitleme işlemini yaparken zincirin olabildiğince gergin halde olmasına dikkat etmelisiniz. Son kez ayarlanacak kısmı da yaptıktan sonra zincir takma işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız. Böylece güvenli sürüş keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

Araba Zinciri Nasıl Takılır

Araba Zinciri Nasıl Takılır

Kar Zinciri Takmak

Kar Zinciri Takmak

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git