Aracımızı kendimiz Nasıl Cilalayabiliriz

Aracımızı Kendimiz Nasıl Cilalayabiliriz?

Arac-nasil-cilalanir?

Araçlarınızın zaman içinde yağmur, çamur ve sokaklardaki tozlar ile kaplanması ve güneşin etkisi ile boyasının parlaklığının gitmesi normaldir. Bu durumda eskisi gibi parlak ve şık görünmeyişi sizlerin canını sıkabilir. Ne kadar araç yıkamalarında titiz ve özenli davranmanız da zaman içerisinde aracınızın görünüşü değişebilir. Bu durumlarda aracınıza cila yapmak ve eski parlak görünüşüne yeniden kavuşturmak isteyebilirsiniz.

arac-cilalama

Pasta işleminden çok farklı olarak cila işlemi kabaca macun çekmek gibidir. İnce bir malzeme ile aracınızın üstü kaplanır ve parlak görünüşe kavuşur. Bu madde da zaman içerisinde yıkamalar kirler ve yağmur sayesinde akacağından belirli aralıklarla yenilemek gerekebilir. Cila işlemi için değişik markaların ürettiği birçok cilayı araç malzemeleri satan yerlerden veya internet üzerinden bulabilirsiniz. Çok ince bir bez veya özel süngerler ile uygulanması gerek cila işlemi çok yorucu olacağından makine ile yapılması işinizi kolaylaştıracaktır. Cila işleminde cila malzemesinin kaporta aksamına iyice yedirilerek titiz bir çalışma ile yapılmalıdır. Bu işlemi aracın toz almayacağı bir yerde yapmanızda önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Aracin lastik basinclari mutlaka üreticinin önerdigi gibi mi olmalidir başlıklı makalemizde Lastik basıncı ve Lastik basıncı nasıl olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git