Aracımızı Nasıl Cilalamalıyız?

Araç Nasıl Cilalanır?

Araçlarınızın zaman içinde yağmur, çamur ve sokaklardaki tozlar ile kaplanması ve güneşin etkisi ile boyasının parlaklığının gitmesi normaldir. Bu can sıkıcı durum şüphesiz hepimizi trahatsız eder peki ve bu durumda eskisi gibi parlak ve şık görünmeyişi sizlerin canını sıkabilir. Ne kadar araç yıkamalarında titiz ve özenli davransanız da zaman içerisinde aracınızın görünüşü değişebilir.

Bu durumlarda aracınıza cila yapmak ve eski parlak görünüşüne yeniden kavuşturmak isteyebilirsiniz.

Arac-nasil-cilalanir?

Arac-nasil-cilalanir?

Peki Cila İşlemi Nasıl Yapılır?

Pasta işleminden çok farklı olarak cila işlemi kabaca macun çekmek gibidir. İnce bir malzeme ile aracınızın üstü kaplanır ve parlak görünüşe kavuşur. Bu madde da zaman içerisinde yıkamalar kirler ve yağmur sayesinde akacağında belirli aralıklarla yenilemek gerekebilir. Cila işlemi için değişik markaların ürettiği birçok cilayı araç malzemeleri satan yerlerden veya internet üzerinden bulabilirsiniz. Cila işleminin çok ince bir bez veya özel süngerler ile uygulanması gerekiyor. Cila işlemi çok yorucu olacağından makine ile yapılması işinizi kolaylaştıracaktır. Cila işleminde cila malzemesinin kaporta aksamına iyice yedirilerek titiz bir çalışma ile yapılmalıdır. Bu işlemi aracın toz almayacağı bir yerde yapmanız da önemlidir.

 

 

arac-cilalama

arac-cilalama

Bir önceki yazımız olan Aracin lastik basinclari mutlaka üreticinin önerdigi gibi mi olmalidir başlıklı makalemizde Lastik basıncı ve Lastik basıncı nasıl olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git