Aracin lastik basinclari mutlaka üreticinin önerdigi gibi mi olmalidir

Aracin lastik basinclari mutlaka üreticinin önerdigi gibi mi olmalidir

Araçlarınızın yapısal unsurları incelendiğinde güvenlik konusunda en önemli parçalardan birini de lastikler oluşturur. Binek araçların ağırlıkları bir tona ulaştığı ve hatta geçtiği bilinmektedir. Bu ağırlığın lastikler tarafından taşındığı düşünüldüğünde önemi bir kez daha anlaşılabilir. Bu durumda aracınızın lastiklerini düzenli olarak takip etmeli ve durumunu kontrol etmelisiniz. Özellikle diş derinliği ve lastiklerdeki hava basıncı mutlaka kontrol edilmelidir.Lastiklerinizin basınç değerinin her biri için üretici tarafından belirlenen basınç değerlerinde olduğunu kontrol etmelisiniz.

Dört Mevsim Lastik

Dört Mevsim Lastik

Üreticiler tarafından belirlenen değerlerin altında veya üstünde olan lastik basınçları sizleri olumsuz durumlarla karşı karşıya bırakabilir. Lastik basınçlarının üreticiler tarafından belirlenen değerlerden az olması aracın gidişatında aksaklığa sebep olacağı için yakıt tüketimine arttırmaktadır. Lastik basınçlarının üreticiler tarafından belirlenen değerlerden yüksek olması ile çabuk hasar alması ve yerden daha çabuk yükselmesine sebep olacağı için kazalara davetiye çıkartabilir. Lastiklerinizin ebatlarına göre üreticiler tarafından belirlenen değerler birçok test ve deneyim sonucunda belirlenmektedir. Lastiklerinizin basınç değerlerini benzin istasyonlarından veya servislerdeki uzman personeller tarafından kontrol ettirebilirsiniz.

lastik basıncı

Bir önceki yazımız olan Starline arac takip sistemlerinin avantajlari nelerdir başlıklı makalemizde Araç Güvenliği, Araç takip sistemi ve starline araç takip sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git