Aracınızda Boya Koruması

Aracınızda Boya Koruması Uygulaması

Aracınızda Boya Koruması Uygulaması

Günümüzde otomobiller insanlar için çok önemli bir yer tutmaya başlamıştır. Hayatınızı kolaylaştırıp sizi toplu taşımadan kurtaran aracınıza haliyle gözünüz gibi bakmanız gerekebilir. Aracınıza uygulayacağınız boya koruması da bu sebeple önemlidir. Aracınızda boya koruması uygulaması pasta ve cila yapılmış araçların temiz yüzeylerine, temiz bir bez yardımı ile cila beze dökülerek, kaporta üzerine uygulanır. Boya koruması yumuşak bir bezle, hafif bastırarak uygulanmalıdır. Belli kuruma süresi dolduktan sonra araca sürülen cila bir başka bez yardımı ile temizlenmelidir. Kuruma süresi boyaya işlenmesi ile doğru orantılı olarak uzatılıp kısaltılabilir. Boya koruma aracı güneş ışınlarından, yağmurdan, tozdan iyi bir şekilde koruyacaktır. Her ay ya da iki ayda bir uygulayabilirsiniz.

Piyasada bulunan araç boyası ürünleri genellikle nalburlarda bulunmaktadır. Pasta gibi profesyonel bir işlem gerektirmediği için kendinizde kullanma talimatlarına uyarak yapabilirsiniz. Pasta cila işlemlerinde sonra bu işlemler uygulandığı için kendinizin uğraşmasına gerek kalmayacaktır.

Araca yapılan boya koruması belli aralıklarla yaptırılmalıdır. Çünkü boya koruması çizilmeleri minimuma indirmektedir. Ayrıca su, toz araçta asılı kalmayacaktır. Kuş pisliklerinden görülebilecek zararda en aza inmektedir. Boya Koruması yapıldığı zaman üzerinde su ve toz tutulmayacak ve kuş pisliğinden araç boyasının yanması engellenebilecektir. Görüldüğü gibi kendinizin de kolaylıkla uygulayabileceği bu koruma aracınızın daha uzun süreli boyasının temiz, çiziksiz kalmasına yardımcı olacaktır.

Araç Boya Koruması

Araç Boya Koruması

Araç Boyası

Araç Boyası

Bir önceki yazımız olan 2017 Skoda Yeti Güncel Fiyat Listesi başlıklı makalemizde 2017 Skoda yeti, Güncel Araç Kampanyaları ve Güncel Skoda Kampanyaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git