Aracınızın Kırılan Farının Tamiri

Araba Far Tamiri

Araba Far Tamiri

Araç far bakımı güvenli bir sürüş keyfi için oldukça önemlidir. Farda meydana gelen kirler,  çatlaklar ve hasarlar far lambasının ısısı ile havadaki tozların yanması ile ya da kaza ile oluşur. Hava içerisindeki tozlar siyah bir is halini alır ve farlar içeriden kirlenir. Araç farını içeriden temizlemek uzman bir dokunuş gerektirir. Araç sahipleri tarafından temizlenmesi zor olabilir. Araç farı temizlenirken iç nikelajlara dikkat edilmeli, zarar verilmemelidir. Bu sebeple de uzman bir usta tarafından yapılması önemlidir.

Bunun dışında eğer farınızda ufak çaplı hasar ya da çizik söz konusu ile bunların tamirlerinin yapılması mümkündür. Ama yine bunu araç sahiplerinin kendi kendilerine yapmaları mümkün değildir. Piyasada far tamiri için bulunan malzemeler kalıcı olmadığı için tamir yapıldığı çok belli olacaktır ve trafikte sorunlarla karşılaşmanıza neden olacaktır. Bu konuda usta bir tamirci araç farınızın hasarını sonradan belli olmayacak şekilde tamir edebilir. Aracınızın kırılan farının tamiri uygulaması yapılırken farın polikarbon kısmına dikkat edilmesi gerekir. Bunun üzerinde bir çatlak varsa yeni bir malzeme ile farın şekline göre eğim verilebilir. Yine farın dış camı için de aynı işlemler uygulanır ve 80 ile 100 dereceler de bu eğimin kalıcı olması sağlanır. Böylece kırılan otomobil farı yeni bir görünüm kazanacaktır. Kırık olan farın tamirinden sonra araca montaj işlemi de gerçekleştirilir.

Aracınızın Kırılan Farının Tamiri

Aracınızın Kırılan Farının Tamiri

Araç Farı Bakımı

Araç Farı Bakımı

 

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Aracınızın Kırılan Farının Tamiri Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. Güven güleş dedi ki:

  merhaba aracımın far camı çatlak bana yardımcı olabilirmisiniz

 2. Çılgın Sürücü dedi ki:

  Aracınızın marka ve modelini paylaşır mısınız?

 3. aydın keskiner dedi ki:

  2008 model astra sedan marka arabamın arka sol stok lambası lokal kırılma tamiri yapılabilir mi.
  teşk.

 4. Rıza dedi ki:

  Selamlar aynı sorun bende se var, farın iç kısmı tamamen sağlam ve çalışıyor öndeki dış kısım kırık… üstte film çektirdim öyle idare ediyorum araç audi tt 2011 model

 5. Serkan dedi ki:

  Merhaba kilometre saat camını yapiyormusunuz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git