Araçlarda Boya Korumanın Önemi

Bu devrimizde araçların günlük yaşantımızdaki yeri çok önemli çünkü bir yerden başka bir yere gitmemiz araçlarla daha kısa sürüyor peki siz araçlarınız için ne yapıyorsunuz? Günlük yaşantımızda kullandığımız araçların temiz olmasına önem gösteririz ama bu araçlardaki çizikler ne kadar temizlesek de geçmez bunun için çizilmeden önce boya koruma ile önlem almalıyız. Aracınızı sadece çizilecek olarak düşünmeyin modelinden dolayı zamanla boya dökülmeleri olacak ve güneş yanıkları oluşacak. Bu tarz şekil bozuklukları sizin de ruhsal yapınızı etkileyebilir. Araçlarınızı ne kadar korumak isteseniz de günlük hayatın akışından buna zaman bulamayabilirsiniz.

Her zaman aracınızın üstünü kapatamayabilirsiniz ve gittiğiniz yerlerde kapalı otoparkta bulamayabilirsiniz zaten şu zamanki yaşantımızda da kapalı otoparklara durmadan park ederseniz masraflarınız artabilir. Diğer yandan aracınızın çiziklerini giderme masrafı da var. Bu masrafların hepsi size ağır gelebilir. Bu kadar ince hesapları düşünseniz de illaki işiniz olduğunda kalabalık yerlere park edebilirsiniz ya da etrafta kimsenin olmadığı güvenli olmayan yerlere de bırakabilirsiniz. Böyle durumlarda hasar alması mümkündür. Böyle durumlardan kurtulmanın en kolay yolu boya korumadır, hatta bazı yerlerde uzun yollarda sıçrayan çakıl taşları için bile önlem almanız sağlanıyor. Boya koruması yaptırmanız durumunda aracınıza sahip çıkmış olacaksanız dışarıya park etmiş olsanız bile içiniz rahat eder. Boya koruması sayesinde aracınızın çiziklere ve yanıklara karşı önlem almış olacaksınız. Kolayca gelebilecek hasarlara karşı boyanızda ki tahribatı önleyebileceksiniz. Kolayca boyaya hasar verebilecek asit ve benzeri maddelere de karşı önlem almış olacaksınız. Boya korumasını uzun süreli aralıklarla yaptıracağınız için hem cebiniz rahat edecek hem de sizin içiniz rahat edecek. Tüm bunları düşündüğümüzde boya korumanın aslında çok önemli bir şey olduğunu anlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Aracin lastik basinclari mutlaka üreticinin önerdigi gibi mi olmalidir başlıklı makalemizde Lastik basıncı ve Lastik basıncı nasıl olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git