Araçlardaki Polen Filtresinin Değiştirilmesi

Araç Hava Filtresi Temizliği

Araç Hava Filtresi Temizliği

Yazın gelmesiyle birlikte sıcak yerini bazı problemlere de bırakabiliyor. Örneğin araçlarınız yaz mevsiminde diğer mevsimlere nazaran daha fazla toz kapıyor ve daha fazla kirleniyor. Bu durum elbette başta radyatörler olmak üzere birçok araç aksanında çeşitli bakım ihtiyaçları doğururken, bu bakımların yapılmaması durumunda daha farklı problemler yaratabiliyor. Yaz mevsimi gelmişken yazın bitiminde yapılması gereken bakımları şimdiden öğrenmekte fayda var.  Polen,toprak,spor toz ve duman gibi sistemin çalışmasını sekteye uğratacak tortu ve pisliklerin araçtaki havalandırma,soğutma ve ısıtma gibi sistemlere zarar verebilecek arızaların önüne geçmek için araçlarımıza sık sık bakım yapmalı ve gerekli parçaları temizlemeliyiz.

Aracın Hava Filtresi Nasıl Temizlenir

Aracın Hava Filtresi Nasıl Temizlenir

Bihassa polene karşı alerjisi olan kişiler ve buna benzer kronik rahatsızlıkları olan kişiler için bu bakımları yaptırmak biraz daha fazla önem kazanıyor. Aracınız 2000 model yada daha yeni bir araçsa, bu araçta kabin filtreleri büyük ihtimalle bulunmaktadır. Birçok kişinin varlığından bihaber olduğu kabin hava filtresi koku,duman,is vb. faktörleri devre dışı bırakılmak için tasarlanmıştır. Temizlenmeyen bu filtreler farkında olmadan araç içerisindeki kirli havayı solumamıza neden olur.Aracımızdaki filtreyi temizlemek ve yenilemek için teknik destek almanızda önem vardır. Zira hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir işe kalkışmak, daha büyük maddi zararlara yol açabilir. Araçlarınızda bulunan filtrelerin değişimi araçların modellerine ve markalarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle aracımızı kendi yetkili servisinde bu bakımı yaptırmak ve filtrelerin değişimi, temizlenmesi için gerekli desteği almak en doğru seçimdir.

Hava Filtresi Temizleme

Hava Filtresi Temizleme

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git