Az Yakıt İle Daha Uzun Yol

Az Yakıt İle Uzun Yol

Az Yakıt İle Uzun Yol

Yakıt aracın bir numaralı masrafları arasındadır. Benzin fiyatlarında meydana gelen artışlar insanları araba kullanırken nasıl daha avantajlı yakıt kullanımı yapılabilir sorusuna götürmüştür. Araç kullanmayı seven kişilerin buna dikkat etmesi de gün geçtikçe artmakta olan durumlardandır. Araba firmaları da gün geçtikçe az yakıt ile daha uzun yol gidebilecek ve haliyle yakıt tasarrufu yapabilecek araçlar üretmeye başlamışlardır. Ancak sadece aracın doğru yakıt kullanımı yapması yetmemekte, araç kullanıcısı olarak sizin de üzerinize düşeni yapmanız gerekmektedir. İlk olarak aracın devrinin 2500 ile 3000 arasında tutulmasına önem vermelisiniz. Eğer bu aralıkta tutmaz ve 2500’den az 3000’den yüksek seviyelere çıkarsanız araç daha fazla yakıt yakmaya başlayacaktır. Aracın bu aralıkların dışına çıkmaması için de 1. ya da 2. viteste arabayı çok kullanmamalı, sadece kalkarken bu vitesleri tercih etmelisiniz.

Sadece vites değişimi ile değil örneğin trafiğin en yoğun olduğu saatlerde ve bölgelerde de aracınızı kullanmayarak yakıt tasarrufuna gidebilirsiniz. Çünkü trafik olduğu durumlarda aracınızla sürekli dur kalk yapmak zorunda kalırsınız ve bu durum da araç yakıt tüketimi açısından zararlıdır.  Günümüzde üretilen araçlar arabayı boşa almadan da yakıt tasarrufu sağlayabilmektedir. Bu nedenle yokuş aşağı inişlerde aracı boşa almak gibi bir şey yapmanıza çoğu zaman gerek yoktur. Bunu da yapmazsanız araç yakıt tasarrufunuzu sağlayabilirsiniz.

Az Yakıt Tüketen Araçlar

Az Yakıt Tüketen Araçlar

Az Yakıt Tüketimi

Az Yakıt Tüketimi

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git