BMW i3, Elektrik ile Gelen Performans

Elektrikli Otomobil

Elektrikli Otomobil

Son yıllarda otomobil üreticileri yeni bir sektöre doğru kaymaya başladı. Prestijli üreticiler, yeni bir sektör olan elektrikli otomobiller üzerine çok ciddi yatırımlar yapıyor. İlk olarak bu alana özel olarak üretim yapan markaların piyasaya çıkması ile başlayan elektrikli otomobil piyasası, önemli otomobil üreticilerinin de bu alanda faaliyet göstermeye başlamaları ile birlikte iyiden iyiye hareketlendi diyebiliriz. BMW, elektrikli araç konusunda en ciddi yatırımları yapan marka dersek çokta yanlış bir şey söylemiş olmayız. Bu alanda birkaç tane model üreten ve piyasada da önemli bir pazar payına sahip olan BMW, son olarak i3 modeli elektrikli otomobilini tanıttı. Hem görsellik, hem de performans bakımından çoğu petrol türevi yakıt tüketen araçtan daha başarılı bir otomobil olan i3, etektrikli otomobil piyasasının gelişmesini sağlayacak gibi görünüyor.

Dış görünüm açısında standart BMW hatlarının ön planda tutulduğu i3 gerçekten de etkileyici bir model diyebiliriz. Ön tarafta bulunan karakteristik BMW mazgallarının otomobile çok hoş bir görüntü kattığını söyleyebiliriz. Performans konusunda ise 0-100 km hızına 7.2 saniyede ulaşan i3, maksimum 150 km hıza ulaşabiliyor. Fabrika verilerine göre tek bir batarya ile 190 km mesafe kat edebilen araç, sizin kullanım şeklinize göre ortalama 130-160 km arası değişen bir mesafeyi kat edebiliyor. Otomobilinizi evinizdeki prizden de şarj edebiliyor olmanız sizler için önemli bir avantaj. Evdeki prizden bataryayı şarj etmek isterseniz eğer 6 ile 8 saat arasında bataryanın tamamen dolduğunu belirtmeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git