2015 Dacia Lodgy İncelemesi

Dacia Lodgy Dış Görünüm

Dacia Lodgy Dış Görünüm

           Dacia 1966 yılında hükümet ihalesi ile Romanya’da kurulmuş bir araba markası. İlk araçları 1968 yılında Renault 8 modelinin bütün parçalarını Fransa’dan getirterek Dacia 1100 adı ile satışa sundular. Dacia 1999 yılında Renault tarafından satın alındı. Renault bünyesinde ki Dacia gerek ürettiği araçlar olsun gerekte ulaştığı kitle ile  kendini oldukça geliştirdi. Günümüzde ise arazi aracından sedan aracına birçok sınıfta kendini gösteriyor. İlk olarak 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan Lodgy , Dacia firmasının MPV araç sınıfında da oldukça iddialı olduklarını gösteriyor.

Dacia Lodgy İç Hacmi

Dacia Lodgy İç Hacmi

                Lodgy hem ticari hemde binek otomobil olarak tasarlanmış. Aracı ticari olarak kullanacaksanız 2. sıra koltukları yatırarak bagaj hacmini 2 katına çıkarmanız mümkün. Aracın bagajı oldukça büyük koltukları da yatırınca, pick-up kasası kadar büyük bir yere sahip oluyorsunuz. Aracın içinde ise farklı yerlerde toplamda 30 litrelik saklama gözü bulunuyor. Lodgy’nin 5 kişilik ve 7 kişilik seçenekleri sunuluyor bu iki seçenek arasında sadece 3 bin TL fark ediyor.

Fonksiyonel Multimedya Sistemi Dacia Lodgy

Fonksiyonel Multimedya Sistemi Dacia Lodgy

               Lodgy de 6 ileri 1.5 dCİ 90 ve 110 beygir olmak üzere 2 çeşit motor seçeneği bulunuyor. Dacia’nın bütün modellerinde olduğu gibi bu modelinde de Stepway paketi bulunuyor. Bu pakette Laureate paketine ek olarak daha fazla krom detaylar gözümüze çarpıyor. Dacia arabalarında çok fazla teknolojik donanım bulamazsınız ama bu araçta opsiyonel olarak sunulan konsolun ortasına yerleştirilmiş7 inç’lik bir multimedya ekranı bulunuyor. Bu opsiyonel özelliğin fiyatı ise 2.800 TL. Dacia Lodgy 49 bin TL den başlayan fiyatlar ile müşterilere sunuluyor.

Dacia Dacia Lodgy Renk Seçenekleri

Dacia Dacia Lodgy Renk Seçenekleri

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git