Dünyanın En Güvenli Araçları

Dünyanın en güvenli arabaları testlerden geçiyor

Birçoğumuz günümüzün önemli bir kısmını araçlarımızda geçirir duruma geldik. özellikle büyük şehirlerde yaşayan sürücüler trafik ve uzun mesafe yolları düşündüğümüzde bir günlerinin neredeyse onda birini araçlarında geçirmek durumunda kalabiliyorlar. Peki bu kadar hayatımızın içinde olan araçlarımızın güvenliği ne durumda biliyor muyuz? Özellikle sıfır araç alırken muhakkak bu konuları da dikkate alıyoruz fakat bütçe kısıtımız elbette daha etkili oluyor.

Şimdi sizlerle içlerinde orta segmentten araçların da bulunduğu yer yer bizi şaşırtacak yer yer de “tahmin etmiştim” dedirtecek dünyanın en güvenli araçlarını paylaşacağız. Baştan ifade edelim ki bu çalışma Euro Ncap’ten Latin Ncap ve Asean Ncap standartlarına varana kadar dokuz farklı denetim kuruluşunun verilerine dayanarak hazırlanmış bir liste. Bu listedeki araçların hepsi bu dokuz güvenlik testinden hiçbirinde eksi puan almamış ve sürücü güvenlik seviyesi %90’ın üzerinde. Yani kısaca ifade etmek gerekirse içimizin yüzde yüz rahat olabileceği güvenirlikte bir liste.

Sözü uzatmadan en güvenilir araçları sizlerle paylaşmaya başlıyoruz.

Mazda CX 5 güvenli araçlar listesinde yer alıyor

10. sırada Mazda’nın SUV modeli CX-5 var. Euro Ncap’te yetişkin koruma seviyesi %94 olan Mazda CX-5 top safety plus derecesi almış bir model.

VW Golf yaygın kullanılan güvenli araçlardan

9. sırada çok iyi tanıdığımız Volkswagen Golf var. Golf de top safety plus derecesi sahibi bir model.

Volvo S60 ve V60 güvenli araç listesinin vazgeçilmezi

8. sırada ise Volvo V60 ve S60 var. Güvenlik konusunda dünya markası Volvo’nun düşük derecesinin sebebi ise yaya korumada aldığı düşük puan. Güvenlik ekipmanları açısından ise yinen % 100’lük bir dereceye sahip.

Mitsubishi Outlander

7. sırada Türkiye piyasasında çok da yaygın olarak göremediğimiz Mitsubishi Outlander var.

Audi Q7 güvenlik konusunda üst sıralarda

6. sırada Audi Q7 var. Q7 dokuz farklı güvenlik testinde de başarılı sonuçlar vermiş.

Audi A3 güvenlik konusunda diğer Audi modellerini geride bıraktı

5. sırada yine bir Audi modeli var. Audi’nin A3 sedan modeli listede birçok dünya devini geride bırakarak haklı bir başarı göstererek 5. sırayı almış.

Opel Mokka en güvenli arabalar listesinin sürpriz ismi

4. sırada Türkiye’de yeni yeni görmeye başladığımız şirin bir SUV modeli var marka olarak da çok tahmin edemeyeceğiniz bir marka Opel Mokka. Güvenlik ekipman puanı %100 olan olan Mokka top safety derecesine sahip. Mokka’nın güncel fiyatları için tıklayınız.

Hyundai Santa Fe dünyanın en güvenli üç aracından biri

3. sırada başarı listelerine bir şekilde modellerinden birini sokan Hyundai var. Hyundai’nin Santa Fe bu çok önemli listesinin ilk üçüne girerek yine tebriği hakediyor.

Mercedes E serisi güvenlik konusunda bekleneni veriyor

2. sırada beklenen bir marka Mercedes E serisi var. Tüm testlerde 5 yıldız sahibi olan E serisi tabiki top safety plus derecesine sahip.

Volvo XC 90 otomobil güvenliği denince akla gelen ilk araç

Zirve de tabiki otomobillere biraz ilgisi olan herkesin tahmin edebileceği gibi bir Volvo modeli var. Dünyanın en güvenli otomobil modeli Volvo XC-90. Tüm testlerde en yüksek puanı alan Volvo modeli Euro Ncap’in birçok testinde de değerlendirme kriteri olarak ölçüt alınıyor.

Sonuç olarak güvenliğinize herşeyden daha çok önem veriyorsanız ve tabi bir de bütçeniz yeterliyse bu listeden bir model seçmek sizler  ve sevdikleriniz için önemli.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git