En Az Arıza Yapan Otomobil Markası

En Az Arıza Yapan Otomobil Mazda 3

En Az Arıza Yapan Otomobil Mazda 3

Otomobil kullanan herkesin kafasında yer etmiştir “en az arıza yapan otomobil hangisi” sorusu. Aynı şekilde bu soruya herkesinde kendi tecrübelerine göre bir cevabı da vardır. İyi tecrübelere sahip olunan markalar hakkında çok olumlu referanslar verilirken biraz olsun kötü tecrübeler yaşanmış markaları da olabildiğince kötülemek gibi bir alışkanlığımız. İşte bu sorunun tam cevabını bulabilmek adına 2014 yılı verileri incelenerek bir sonuca varılmış durumda.

Mazda RX-8 En Az Arıza Yapan Otomobiller Listesinde

Mazda RX-8 En Az Arıza Yapan Otomobiller Listesinde

Geçtiğimiz senenin arzı kayıtları belli yaş gruplarına ayrılarak kategorize edilmiş ve bu sayede en az arıza yapan otomobil markası bulunmuş. Yapılan istatistiksel çalışma sonucu %17’lik arıza oranı ise Mazda listede birinciliği elde etmiş durumda. Japon firması arıza konusunda oldukça başarılı bir grafiğe sahip ve şu an için dünyadaki en az arıza yapan otomobil üreticisi konumunda. Aynı listede ikinciliği ise lüks otomobil kavramını bambaşka bir boyuta taşıyan Mercedes-Benz elde etmiş durumda. %25’lik oranı ise Mercedes’in de arıza konusunda çok başarılı olduğunu söyleyebiliyoruz.

Dayanıklı Otomobil Üreticisi Mercedes-Benz

Dayanıklı Otomobil Üreticisi Mercedes-Benz

En az arıza yapan otomobil markaları kürsüsün üçüncülük basamağında ise gene bir Japon firmasını görüyoruz. İnsanların üzerindeki Japon otomobilleri sağlam olur algısının oluşmasında önemli bir faktör olan Toyota, %26’lık arıza oranı ile Mercedes-Benz’in hemen arkasında üçüncülüğü elde ediyor. Kısacası en az arıza yapanlar listesinde ilk üç sırayı Japonlar ve Alman markası paylaşıyor diyebiliriz.

Toyota Otomobilleri Az Arıza Yapıyor

Toyota Otomobilleri Az Arıza Yapıyor

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git