Ford Focus Sedan 1.6 TDCi Titanium İncelemesi

Ford Focus Sedan 1.6 TDCi Titanium

Ford Focus Sedan 1.6 TDCi Titanium

    

Bazı araçlar vardır ki tüm piyasa tarafından kabul görmeyi başarmıştır. Bu tarz bir örnek arayanlar içinde Ford, en ideal tercihlerden birisi olacaktır. Uzun yıllardır ülkemizde sevilerek tercih edilen bir marka olan Ford, müşterilerine tam da istenilen tarzda bir hizmet sunuyor. Sadece araç satışı esnasında müşterisi ile ilgilenip, daha sonra tüm iletişimi bitiren bir anlayış yerine, araç satışından sonra da yardım ve destek konularından müşterisine her daim yardımcı olan marka bu sayede müşterilerinin gönlünü kazanmasını başardı. Birçok kişi için Ford dendiğinde akla ilk olarak gelen model kuşkusuz Focus oluyor. Ford’un en fazla tercih edilen modeli olan Focus ilk olarak 1998 yılında piyasaya çıktığında büyük yankı uyandırdı ü. 2005 yılında yeni serisi piyasaya çıkartılan modelin 2009 yılında üçüncü nesil araçları aramıza katıldı. Şimdi ise 2015 model yeni Sedan 1.6 TDCi Titanium modeli ile Focus yepyeni heyecan başlıyor.

Ford Focus’un yeni serisi görüntü itibariyle Aston Martin’leri andırmıyor desek yanlış olur. Görüntüsüyle Aston Martin’lerden etkilenildiğini söyleyebiliriz. ÖN tamponda bulunan mazgallar ile farklı bir görüntü oluşturan araç, dış görünüm bakımından önceki modellere göre daha sportif bir otomobil halini almış diyebiliriz. İç dizaynda da önemli değişikliklere imza atan marka özellikle bir önceki seride eleştirilen direksiyon sistemini baştan aşağıya yenilemiş diyebiliriz. Söz konusu performans olduğunda ise yeni Ford Focus Sedan 1.6’nın oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Kendi segmenti diğer araçlara nazaran daha etkileyici bir performans sağlayan cihaz, fabrika verilene göre 5 lt civarı bir yakıt tüketimine sahip.

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git