Fren Diskleri Aşınırsa Ne Olur

Fren Diskleri Aşınırsa Ne Olur

Fren Diskleri Aşınırsa Ne Olur

Günlük hayatınızda vazgeçilmez unsurlardan olan aracınızı daha az sorun ve daha çok güvenli bir şekilde kullanmak sizin elinizde. Güvenli bir sürüş keyfi yaşayabilmek için araç frenlerinin de düzgün çalışması gerekir. Bu sebeple eğer frenlerde bir sorun varsa bunu araç servisinize giderek halletmeniz mümkün.

Eğer fren sisteminizde aşınmış disklere sahipseniz bu durumda araç sürüş güvenliği olumsuz etkilenecektir. Fren disklerinde aşınmalarının engellenebilmesi olanaksız bir durumdur. Bu nedenle her bakım sırasında aşınan diskleri değiştirmelisiniz. Aşınmalar engellenemeyeceği gibi aşınma zamanları kullanımın iyi olması ile beraber uzun sürebilir. Belirli aralıklarla kontrolleri yaptırılırsa şehir içi trafiklerde daha uzun zaman fren disklerinizi kullanabilirsiniz. Fren disklerinizde aşınma olmasının gecikmesini istiyorsanız yokuşlardan inerken vites küçültme işlemini zamanında yapmaya, frene basarken aralıklı basmaya özen göstermelisiniz. Kışın tuzlu yolları çok fazla kullanmak da fren disklerinizin aşınmasını hızlandırabilir.

Eğer araç fren disklerinizde aşınma olursa bu durum direksiyonda titremelere sebep olacaktır. Bundan başka frenlerinizden gıcırdama gibi sesler gelebilir, frene bastığınızda aracınız sağa ya da sola doğru çekebilir. Bunun dışında frende az da olsa bir sertleşme hissedebilirsiniz. Bu gibi sorunlardan uzaklaşmak için aralıklı fren kullanımına özen göstermelisiniz.

Fren Diski Tamiri

Fren Diski Tamiri

Fren Diskleri

Fren Diskleri

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git