Hibrit Araçlar İçin ÖTV Düzenlemesi Geliyor

Hibrit Motor

Hibrit Motor

 

  Son dönemde giderek artan hibrit araçlar artık bir hayal değil. Bundan seneler öncesinde elektrik ile çalışan araçların bilin kurgu filmlerinde yer alabileceğini düşünenler artık bizzat elektrikli motor ile hareket eden araçların arasında geziyor diyebiliriz. Ülkemizde de tahminlerin çok üzerinde bir ilgi ile karşılaşılan hibrit motorlu araçlar konusunda TBMM tarafından da özel bir çalışma yürütülüyor.

Hibrit Araçlarda Önemli Gelişme

Hibrit Araçlarda Önemli Gelişme

Hibrit araçlar elektrik ile çalıştığı için benzinli ya da dizel araçlar gibi doğaya herhangi bir zarar vermiyor. Bu açıdan “çevreci motor” olarak lanse edile hibrit motorların daha fazla kullanılması gerektiğini söyleyebiliriz. Hem kullanıcısının mali külfetini azaltan hibrit araçlar aynı zamanda çevreyi de koruduğu için tercih ediliyor. Ülkemizde de bu alanda önemli gelişmeler yaşanıyor.

Hibrite ÖTV İndirimi

Hibrite ÖTV İndirimi

TBMM’de CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan tarafından teklifte hibrit motorlu araçlara ÖTV indirimi yapılması isteniyor. Sadece elektrikli motor ile çalışan ve hem hibrit hem de benzinli ya da dizel çalışan motorlara Özel Tüketim Vergisi indirimi getirilmesi gündemde. Bu sayede ülkemizde de yavaş yavaş yayılmaya başlayan hibrit araçların desteklenmesi ve daha fazla kişi tarafından tercih edilmesinin yolu açılacak gibi görünüyor.

Toyota Hibrit Araç

Toyota Hibrit Araç

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git