Hızlı Geçiş Sistemi Kartı Nasıl Alınır?

Hızlı Geçiş Sistemi Kartı Nasıl Alınır

Hızlı Geçiş Sistemi Kartı Nasıl Alınır

Günümüzde Hızlı geçiş sistemi için etiket ya da kart almak isterseniz yakınlarınızda bulunan PTT şubelerini ya da bankaları kullanabilirsiniz. Eğer bu konuda kararsız kaldıysanız bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yeni bir sistem olan hızlı geçiş sistemi kartlı geçiş sisteminin yerine gelmiştir ve sık sık kıta değiştirenlerin sıklıkla kullandığı bir sistem olmuştur. Yaklaşık on milyon kartlı geçiş sistemi kullanıcısının olduğu düşünülürse bunların hepsinin sadece kısıtlı noktalardan hızlı geçiş sistemine geçmesi beklenemezdi. Bu nedenle HGS sistemine istediğiniz il ve ilçeden ulaşabileceğiniz PTT şubelerinden yapabilirsiniz. Üstelik kara yollarının giriş ve çıkışlarında olan PTT şubelerinde bu geçiş işlemini 5 TL’lik bir ücret karşılığında kolayca yaptırmanız da mümkün. Uygulanan bu yeni hızlı geçiş sistemi eski sisteme göre oldukça avantajlı. Çünkü bu sisteme ulaşabileceğiniz benzin istasyonlarından, marketlerden ya da bakkallardan para aktarımında bulunabiliyorsunuz.

PTT dışında isterseniz HGS etiketinize hesabınızın olduğu anlaşmalı bankalardan da ulaşmanız mümkün. Üstelik bu banka başvurunuz sayesinde ücretsiz bir şekilde bu karta sahip olmuş olacaksınız. Hesabınızın olduğu bankaya gidip müracaat yapmanız yeterli olacaktır. Ayrıca bankadan bu etiketi alırsanız daha sonrasında kartı doldurmak için uğraşmanız gerekmeyecek ve bankadan otomatik ödeme ile kartınıza yükleme yapabileceksiniz. Hızlı geçiş sistemi alımında yanınızda sadece araç ruhsatınızın ve kimliğinizin bulunması yeterli olacaktır. Bu iki evrak ile kolayca PTT şubelerinden ya da anlaşmalı ve hesabınızın olduğu bankalardan HGS sistemine geçebilirsiniz.

HGS Kartı Nasıl Alınır

HGS Kartı Nasıl Alınır

Hızlı Geçiş Sistemi

Hızlı Geçiş Sistemi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git