Jaguar XE 2015 İncelemesi

Jaguar XE Dış Görünüm

Jaguar XE Dış Görünüm

Peşi sıra otomobil üreticilerinin yeni araçlarını tanıttığına şahit olmaya başladık. Yani, otomobil sektörü oldukça hareketli günler geçiriyor ve bu durum bizler için hoş bir ortamın oluşmasına imkan sağlıyor. Sürekli olarak yeni modelleri görme ve inceleme imkanı yakaladığımız bu günlerde son olarak Jaguar’ın tüm piyasayı salladığını söyleyerek işe başlayabiliriz. BMW ve Mercedes-Benz tarafından üretilen D segmenti otomobillere en güçlü rakip olarak gösterilen Jaguar, bu alanda her iki marka ile de yarışabilecek düzeyde bir model ile piyasaya giriş yapmış durumda. Jaguar XE, 2015 senesinin en iddialı araçlarından birisi olarak gösteriliyor ve üzerinden gerçektende çok emek harcandığını daha ilk bakışta belli ediyor.

Jaguar, XE modeli ile gerçektende çarpıcı bir araç elde etmişe benziyor. Aracın ön tarafından kullanılan geniş mazgallar, hava girişini arttırdığı gibi araca daha karakteristik bir görünüm de kazandırmış durumda. Aynı havalandırmaların aracın çamurluk kısmında ve aracın üst bölümünde de kullanıldığını belirtmemiz gerekiyor. Kısacası dış görünüm olarak oldukça başarılı bir araç diyebileceğimiz Jaguar X için aynı şeyleri iç tasarımda söyleyemiyoruz. İn tasarımın biraz sönük kaldığını belirtmemiz gerekiyor. Gelelim kaputun altında yatan canavara. 2.0 litrelik benzinli V8 motor ile güçlendirilen Jaguar XE, 8 ileri otomatik şanzıman ile donatılmış durumda. 0-100 km’si 5.1 saniye olan araç, genel olarak bakıldığında başarılı diyebileceğimiz modeller arasına girmeyi başarıyor.

Bir önceki yazımız olan Volvo V40 Cross Country İnceleme başlıklı makalemizde Volvo, Volvo V40 Cross Country ve Yeni Nesil Volvo V40 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git