Kaporta Göçüklerinin Boyasız Düzeltilmesi

Kaporta Göçüklerinin Boyasız Düzeltilmesi

Kaporta Göçüklerinin Boyasız Düzeltilmesi

Kaportanızdaki göçüklerin boyasız bir şekilde düzeltilmesini istiyorsanız bu yeni kullanılan yöntemler ile mümkün. Öncelikle gerekli ekipmanları olan güvenilir bir oto tamircisine ya da aracınızın servisine gitmelisiniz. Tamir ustası aracınızda öpücük denilen aletler ile göçüğün arkasından baskı uygulayarak göçüğü düzeltme işlemlerini gerçekleştirecektir.

Örneğin yan kapıda bulunan bir deformeyi düzeltmek için cam kısmından bir aparat ile girilir ve içeriden baskı uygulanarak deforme olan yer kaybedilir. Göçük gidermeleri içeriden itme işlemi ile yapılır. Bu işlemler uygulamadan sonra içerideki aparatlar çıkartılır ve düzeltilen kısımdaki çizikler küçük işlemler ile boyanır. Bu şekilde aracın yan kapısının komple boyanmasına gerek kalmayacak ve işlem tamamlanmış olacak. Boyama rötüşünün ardından kuruması için iki saat bekletilir ve üzerine pasta sürülme işlemi yapılır. Tüm bu işlemlerden sonra araç kaportasında herhangi bir sorun kalmaz ve ilk gün ki gibi temiz olarak kullanıma devam edebilirsiniz. Tabii ki önemli olan kaporta düzelttirme işlemini bir ustaya ya da servise yaptırmanız. Çünkü kaportanın içeriden düzeltilmesi aşamasında iç kısımdaki bağlantıların, camların ve sistemlerin zarar görmemesi gerekiyor. İyi bir usta ile kaportanızı çiziksiz kullanmanın keyfini yaşayın!

Kaporta Göçükleri Nasıl Giderilir

Kaporta Göçükleri Nasıl Giderilir

Aracınızın Kaportasındaki Göçükler Nasıl Gider

Aracınızın Kaportasındaki Göçükler Nasıl Gider

Bir önceki yazımız olan Sararmış Araba Farları Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Araba Farı Parlatma Yöntemi, Araba Farı Temizleme İşlemi ve Araba Farı Temizleme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git